DORO na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]

fot. Paulina Łyszko
DORO zagrała podczas 29. edycji niemieckiego festiwalu Wacken Open Air. Zobaczcie galerię zdjęć z występu artystki.

Nowy album wkrótce

Już 17 sierpnia br. nakładem wytwórni Nuclear Blast Records ukaże się nowe studyjne wydawnictwo Doro Pesch zatytułowane Forever Warriors, Forever United. Będzie to podwójny album – każdy z krążków w założeniu ma stanowić autonomiczny album. Do tej pory poznaliśmy trzy single promujące wydawnictwo: All For Metal, Lift Me Up i If I Can’t Have You, No One Will z gościnnym udziałem Johana Hegga z Amon Amarth. 

DORO świętuje na Wacken Open Air 2018

DORO podczas Wacken Open Air 2018 miała co świętować: nie tylko ponad trzydzieści lat na scenie, ale także nadchodzący studyjny album. Nic więc dziwnego, że koncert DORO na W:O:A 2018 był wyjątkowy. Artystka zaprezentowała zróżnicowany set – nie zabrakło zarówno kawałków z czasów Warlock, solowego materiału, oraz kilku coverów. Na scenie pojawiali się także Gocie specjalni m.in. Tommy Bolan, Johan Hegg z Amon Amarth i Jeff Waters z zespołu Annihilator.

Koncert rozpoczął się z mocnym wykopem od I Rule The Ruins, by płynnie przejść do Burning Withes. Numer Raise Your Fist In The Air poderwał festiwalową publiczność. Pierwszym coverem tego wieczoru było The Ballroom Blitz z repertuaru grupy The Sweet, a część z was znanego także z filmu „Świat Wayne’a” i wykonania Tii Carere.

Następnie DORO wykonała East Meets West, Fur Immer oraz Earthshaker Rock. Podczas utworu If I Can’t Have You, No One Will na scenie pojawił się wokalista zespołu Amon Amarth, który gościnnie wystąpi także na nowym wydawnictwie artystki. Johan Hegg pozostał na scenie i razem z DORO wykonali utwór z repertuaru Amon Amarth, czyli A Dream That Cannot Be.

Przed perkusyjnym solo usłyszeliśmy numer Hellbound. Kolejny nowy singiel – All For Metal poprzedzał hymn Wacken, czyli kultowy We Are The Metalheads. Koncert zamykał utwór All We Are chóralnie odśpiewany przez publikę. Na bis DORO wykonała przebój Judas Priest, czyli Breaking The Law razem z Jeffem Watersem z formacji Annihilator. 

Wacken Open Air 2018

Festiwal Wacken Open Air odbył się już po raz 29. w niemieckiej miejscowości Wacken w dniach 2-4 sierpnia 2018. Podczas W:O:A w tym roku zagrali między innymi: Judas Priest, Nightwish, Running Wild, Helloween (w ramach trasy Pumpkins United), Arch Enemy, Epica, Udo Dirkschneider z projektem Dirkschneider, Dimmu Borgir, Sepultura, Ghost, Gojira, In Extremo, Children Of Bodom, Steel Panther, Samael, Behemoth, Skyline, Vince Neil, Danzig, Dokken, In Flames, Korpiklaani, Cannibal Corpse, Alestorm, Arkona, Skindred, czy Blues Pills. Zobaczcie galerię zdjęć z koncertu DORO:Tekst i zdjęcia: Paulina Łyszko

Komentarze