Dziś premiera nowej płyty RiversideDziś swoją premierę ma nowy, siódmy w dyskografii album studyjny Riverside, zatytułowany „Wasteland”. 

Okładkę nowego wydawnictwa stworzył od wielu lat współpracujący z grupą amerykański artysta Travis Smith (znany także z pracy między innymi dla Opeth i Devina Townsenda). Album nosi tytuł „Wasteland” i jest to pierwszy album skomponowany bez udziału zmarłego w lutym 2016 roku współzałożyciela i gitarzysty zespołu - Piotra Grudzińskiego. Riverside zdecydował się nagrać płytę jako trio, przy udziale zaproszonych gości.

Tracklista płyty:

1. The Day After
2. Acid Rain
3. Vale Of Tears
4. Guardian Angel
5. Lament
6. The Struggle For Survival
7. River Down Below
8. Wasteland
9. The Night Before

W warstwie lirycznej zespół zdecydował się na tematykę post-apo. Mariusz Duda, lider zespołu, komentuje:

„Tematyka post-apokaliptyczna chodziła za mną już od dawna - książki, filmy, gry video, opowieści o próbie przetrwania w świecie, który się skończył. Dopiero teraz jednak napisanie takiej historii nabrało sensu i znaczenia, kiedy to RIVERSIDE rozpoczyna swój nowy rozdział. „Wasteland” mówi przede wszystkim o tym, co dzieje się obecnie na świecie oraz nawiązuje do tragedii, jaka wydarzyła się w zespole w 2016 roku. Muzycznie powróciliśmy do mroczniejszego grania ale i stworzyliśmy nową jakość i charakter. To wciąż RIVERSIDE, ale znacznie głębsze i dojrzalsze w swojej wymowie. Wszyscy artyści podczas promocji nowych płyt mówią o tym, że stworzyli swoje najlepsze dzieło. Ja tego nie powiem, bo wszystko co udało nam się do tej pory napisać, było bardzo dobre, wyjątkowe i na poziomie. Jednak takiego ładunku emocjonalnego, jaki ma miejsce na najnowszym albumie nie było jeszcze nigdy i najprawdopodobniej nigdy już nie będzie. „Wasteland” to duży, poetycki, wielowymiarowy i bardzo głęboki album. Taki, który być może powstaje raz na całe życie”.

Wszystkie dostępne wersje płyty można nabyć TUTAJ.

W październiku 2018 rusza europejska trasa koncertowa „WASTELAND TOUR”, promująca najnowsze wydawnictwo zespołu. W Polsce grupa wystąpi w: Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Toruniu, Krakowie i Warszawie.

Komentarze