Arkona w Krakowie [GALERIA]


Wczoraj w krakowskim klubie Kwadrat wystąpił rosyjski zespół Arkona. Jako support zagrały formacje Helroth i Varmia. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia.

Tekst i zdjęcia: Paulina Łyszko

Arkona na pięciu koncertach w Polsce

21 września w Poznaniu zespół Arkona rozpoczął mini tournee po Polsce. Łącznie zespół ma zagrać u nas aż pięć koncertów (występ w Szczecinie został odwołany). Ostatni koncert odbędzie się jutro w warszawskiej Proximie.

Arkona promuje obecnie swoje najnowsze studyjne wydawnictwo – album zatytułowany Khram - wydane nakładem wytwórni Napalm Records 19 stycznia 2018 roku. Po festiwalowej trasie koncertowej, w ramach której grupa wystąpiła podczas 29. Wacken Open Air nadszedł czas na mniejsze, klubowe występy. Podczas koncertu w Krakowie formację wspierały dwa polskie zespoły – grupa Varmia i warszawski Helroth

Arkona została ciepło przyjęta przez zgromadzonych w klubie Kwadrat fanów, którzy dali się ponieść energicznej muzyce formacji. Wokalistka grupy – Masha „Scream” Archipowa – choć jest bardzo drobną kobietą na scenie przeistacza się w prawdziwy wulkan energii, wokół którego „kręci się” całe show. Podczas koncertu w Krakowie zespół zaprezentował zróżnicowaną setlistę, aczkolwiek nie zabrakło największych przebojów grupy, takich jak: Goi, Rode Goi!, Stenka na stenku, Yarilo, czy Slavsia Rus.

Helroth i Varmia supportem

Zespół Varmia otwierał wczorajszy koncert. Grupa została założona w 2016 roku. Formacja ma na swoim koncie dwa studyjne wydawnictwa: album Z mar twych (nakładem Via Nocturna) i W ciele nie (nakładem wytwórni Pagan Records). Helroth został założony w 2012 roku w Warszawie. Jak na razie formacja ma na swoim koncie jedno wydawnictwo – album I, Pagan – który ukazał się w 2016 roku. Krążek promuje klip do utworu Wiedźma. Do tej pory Helroth koncertował u boku takich formacji, jak Eluveitie, Skalmold, czy Ensiferum. Formacja skutecznie rozgrzała zgromadzoną w klubie Kwadrat publikę przygotowując ją na energiczne show Arkony. 

Varmia w Krakowie:

Helroth w Krakowie:

Arkona w Krakowie:Komentarze