[WYWIAD] Wolf Hoffmann (ACCEPT): „Nie mogę doczekać się, żeby wyruszyć z orkiestrą w trasę”

Wolf Hoffmann na scenie podczas Wacken Open Air 2017
Z okazji zbliżającej się premiery nowego koncertowego wydawnictwa zespołu ACCEPT zarejestrowanego podczas niemieckiego festiwalu Wacken Open Air 2017 zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z gitarzystą zespołu, Wolfem Hoffmannem.


Paulina Łyszko: 23 listopada 2018 roku nakładem wytwórni Nuclear Blast Records ukaże się wasze nowe wydawnictwo zatytułowane Symphonic Terror –Live At Wacken 2017. To był wyjątkowy wieczór – dwa unikatowe sety ACCEPT oraz Twój solowy występ razem z Praską Orkiestrą Symfoniczną, w ramach promocji wydawnictwa Headbangers Symphony. Kiedy zespół zdał sobie sprawę, że występ z towarzyszeniem orkiestry będzie dobrym pomysłem na występ w ramach W:O:A 2017 i cyklu „A Night To Remember”?

Wolf Hoffmann: Wszystko działo się stopniowo, początkowo zostaliśmy zaproszeni do wykonania mojego solowego materiału z orkiestrą, a ponieważ data zbiegła się z wydaniem nowego albumu ACCEPT The Rise Of Chaos zasugerowano nam, żeby również zaprezentować z nowego krążka grupy… W ostateczności, skoro ACCEPT i orkiestra mieli być tam w tym samym czasie postanowiliśmy zaprezentować coś zupełnie dla nas nowego – wykonać utwory zespołu z orkiestracją. Okazało się, że jest ogromne przedsięwzięcie, ale wyszło niesamowicie!

 PŁ: Jak zespół przygotowywał się do wystąpienia z orkiestrą? Założę się, że takie przedsięwzięcie zajmuje sporo czasu i wysiłku.

WH: Tak, planowanie zajęło wiele czasu. Podróżniczej logistyki, rozpisywania partii, etc… wszystko to zabierało sporo energii. Rozpoczęliśmy przygotowania prawie rok przed wydarzeniem.

PŁ: Dziwnie było mieć pięćdziesiąt osób na scenie?

WH: I tak i nie. Nie łatwo było to wszystko zaaranżować, ale kiedy byliśmy już na scenie było naprawdę łatwo i wesoło.

PŁ: Gratuluję nowej studyjnej płyty – The Rise Of Chaos - której fragmenty debiutowały podczas Wacken 2017. Ten krążek jest fantastyczny. Która z wchodzących w tracklistę piosenek jest Twoją ulubioną?

WH: Osobiście bardzo lubię Analog Man – opowiada prawdziwą historię o tym, jak wielu z nas walczy ze współczesną technologią.

PŁ: Muzyka klasyczna zawsze była dla Ciebie bardzo ważna – łączyłeś ją w jakiś sposób z twórczością ACCEPT nie tylko w solówkach, czy na Twoich własnych wydawnictwach. Koncert z orkiestrą na Wacken 2017 musiał być dla Ciebie wyjątkowym przeżyciem, ale czy spodziewałeś się tak dobrego odzewu ze strony fanów po koncercie?

WH: Nie, byłem niepewny, jak metalowa społeczność przyjmie moje „rzeczy”, w końcu to muzyka instrumentalna, oparta na klasycznych motywach, a nie typowy metal (Wolf używa nieprzetłumaczalnej frazy ‘in – your – face’ metal – przyp. PŁ), więc byłem super szczęśliwy, kiedy reakcje fanów okazały się tak pozytywne. Ludziom naprawdę się to spodobało, a ja to uwielbiam.

PŁ: Wacken to wyjątkowe miejsce – zawsze będę pamiętać atmosferę W:O:A 2017, więc nie jestem zaskoczona, że ACCEPT zdecydował się wydać swoje show w ramach festiwalu na DVD. To wydarzenie rozpoczęło także nowy projekt zespołu – trasę koncertową z orkiestrą. Czy możemy spodziewać się ogłoszenia kolejnych dat koncertowych w przyszłości?

WH: Tak, aktywnie planujemy i bookujemy koncerty z orkiestrą na 2019 rok. Nie mogę doczekać się, żeby wyruszyć z tym projektem w trasę! Do zobaczenia w drodze!

PŁ: Dziękuję za wywiad!

Komentarze