"Był kiedyś Jarocin": Kat & Roman Kostrzewski i inni we Wrocławiu [GALERIA]

fot. Paulina Łyszko
Wczoraj we wrocławskim klubie A2 odbył się wyjątkowy koncert „Był kiedyś Jarocin”, w ramach którego na jednej scenie wystąpiły grupy: Kat & Roman Kostrzewski, Sztywny Pal Azji, Proletaryat, Moskwa, The Bill, Closterkeller, Gaga i Zielone Żabki. Zobaczcie galerię z tego wydarzenia!

 Tekst i zdjęcia: Paulina Łyszko

Tych kapel nikomu nie trzeba przedstawiać, a ich piosenki śpiewane są do dziś. Niezorientowanym musimy przypomnieć, że w latach 80. i na początku kolejnej dekady nie było Internetu, YouTube'a i telefonów komórkowych. Twórczość zespołów rozprzestrzeniała się za sprawą przegrywanych kaset i piosenek śpiewanych przy ognisku. W telewizji były dwa kanały, w których prezentowano jedynie 20 minut teledysków w tygodniu, a muzyczne nowości rozpowszechniał nieśmiertelny Marek Niedźwiecki w radiowej Trójce oraz „Rozgłośnia Harcerska”. Tyle historii, czas na wielki powrót do przeszłości! Giganci jarocińskiej sceny ponownie staną wspólnie na deskach wrocławskiego klubu A2 i przypomną Wam tamte szalone lata – przybliża realia ówczesnego życia organizator wydarzenia, firma Galicja Productions.

Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie, który następnie zmienił nazwę na Festiwal Muzyków Rockowych został założony w 1980 roku z inicjatywy Waltera Chełstowskiego i Jacka Sylwina. Formuła wydarzenia polegała na połączeniu występów ówczesnych gwiazd oraz konkursowych przesłuchań dla amatorów. Cenzura była bezradna wobec młodych, zbuntowanych artystów, czego efektem był status Jarocina. Wydarzenie już na zawsze stało się symbolem wolności i młodzieńczego buntu.

Z okazji tego wyjątkowego wydarzenia, jakim niewątpliwie był wrocławski koncert „Był kiedyś Jarocin” zespoły przygotowały wyjątkowe sety: Kat & Roman Kostrzewski zagrali przekrojowy repertuar prezentowany na Jarocinach od 1984 do 1992 roku, Moskwa zagrała Jarocin 1984 i 1985, Zielone Żabki repertuar z 1988 roku, Sztywny Pal Azji z Jarocinów 1986 i 1987, Closterkeller z lat 1989 i 1993, Gaga Jarocin 1992, The Bill 1992 i 1993, a Proletaryat 1991 i 1992. Zobaczcie galerię zdjęć:

Zielone Żabki:

The Bill:

Closterkeller:GA-GA:
Moskwa:

 Proletaryat:

 Sztywny Pal Azji:
Kat & Roman Kostrzewski:


Komentarze