STOS wraca po latach milczenia

fot. mat. prasowe
Niekwestionowana legenda polskiego metalu - grupa Stos, która obok zespołów takich jak Kat, Turbo czy TSA przyczyniała się w latach osiemdziesiątych do rozwoju polskiej sceny - powróci na jeden, ekskluzywny koncert w ramach drugiej edycji Helicon Metal Festival, który odbędzie się 30 marca 2019 roku w Warszawie. Zespół rozpoczął już próby i przygotowania, co ogłosił w mediach społecznościowych.


Oprócz trzonu, czyli Jana i Ireny Bol, zespół tworzą obecnie Łukasz Krawiec, Bartek Tabak i Marcin Frąckowiak, który na co dzień jest muzykiem zespołu Percival Schuttenbach. Jak dotąd zaplanowano jeden, pożegnalny koncert, po tym jak latem tego roku zespół wydał oświadczenie o zakończeniu działalności, jednak niewykluczone, że w razie dużego zainteresowania i pozytywnego przyjęcia pojawią się kolejne daty.

Oprócz Stos na Helicon Metal Festival II zagrają również zespoły: Savager, Monstrum świętujący w 2019 roku piętnastolecie płyty „Za horyzontem ciszy” oraz niemiecki Sacred Steel, który będzie gwiazdą festiwalu. Kolejne zespoły zostaną ogłoszone wkrótce.

Więcej szczegółów: www.facebook.com/events/2187078101573768/    


Komentarze