Zespoły Drown My Day, Virgin Snatch, Decapitated i Frontside wystąpiły w Krakowie [GALERIA]

fot. Paulina Łyszko
W czwartek 6 grudnia w krakowskim klubie Kwadrat w ramach Knock Out Tour na jednej scenie wystąpili: Drown My Day, Virgin Snatch, Decapitated i Frontside. Zobaczcie galerię zdjęć z tego wydarzenia.


Swoistą tradycją stało się, że krakowski promotor – firma Knock Out Productions – od kilku lat organizuje klubową trasę koncertową Knock Out Tour, w ramach której występują polscy artyści. W tym roku na jednej scenie zaprezentowali się: Drown My Day, Virgin Snatch, Decapitated oraz Frontside.

Trzy z czterech zespołów niedawno wydały nowe studyjne albumy – Drown My Day 16 listopada br. nakładem NOIZGATE Records płytę The Ghost Tales, Virgin Snatch krążek Vote Is A Bullet, który również ukazał się 16.11 (nakładem Mystic Production) oraz Frontside z wydawnictwem Zmartwychwstanie (premiera 14 września także via Mystic Production), nic więc dziwnego, że w koncertowych set listach nie zabrakło premierowego materiału.

Drown My Day i Virgin Snatch, które wystąpiły jako pierwsze jednocześnie nie mając łatwego zadania, skutecznie rozgrzały zgromadzoną w Krakowie widownię. Podczas występu obu grup pod sceną rozkręcił się sporych rozmiarów – miły dla oka – młyn.


Headlinerzy trasy – Decapitated i Frontside – dali czadu rozgrzewając krakowską widownię do czerwoności. Formacja Frontside zaprezentowała dwa utwory z najnowszego krążka, czyli Krew, ogień, śmierć oraz Przynoszę wam ogień. Sceniczna oprawa koncertu wizualnie nawiązywała do stylistyki nowej płyty - case'y, na których stali muzycy schlapane były krwią rodem z puszki z czerwoną farbą, to samo z resztą stało się z instrumentami grupy, a światło również w dużej mierze było czerwone. Podczas koncertu grupy można było także usłyszeć: Zapalnik, Zniszczyć wszystko, Poznaj swoich wrogów, Nie ma chwały bez cierpienia, czy Wspomnienia jak relikwie. Grupa Decapitated z kolei skupiła się na promocji materiału z wydanego w 2017 roku nakładem Nuclear Blast Records wydawnictwa zatytułowanego Anticult grając na żywo aż sześć utworów z płyty: Amen, Anger Line, Deathvaluation, Earth Scar, Kill The Cult i Never. Poza tym w Krakowie można było usłyszeć także w wykonaniu muzyków: Blood Mantra, Creation, Spheres Of Madness, czy The Blasphemus Plsalm To The Dummy God. Zobaczcie zdjęcia z wydarzenia: 

Drown My Day w Krakowie:


Virgin Snatch w Krakowie:Decapitated w Krakowie:


Frontside w Krakowie:Komentarze