Wardruna wraca do Polski. Grupa zapowiada dwa listopadowe koncerty


W listopadzie przyszłego roku norweska Wardruna wyrusza w trasę promującą wydany w tym roku album Skald. Odwiedzi Polskę i zagra koncerty w Gdańsku i Warszawie.


Formacja założona przez Einara Selvika swój debiutancki album wydała w 2009 roku. Była to pierwsza płyta ze znakomicie przyjętej trylogii runicznej Runaljod. Muzycy komponują i wykonują utwory wykorzystując stare nordyckie instrumenty, a teksty pisane zarówno w norweskim jak i nordyckim języku uzupełniają kompozycje budujące wyjątkowy klimat surowej północy. Chociaż muzyka Wardruny często charakteryzowana jest jako folk czy ambient, to jednak żaden z tych gatunków nie jest w stanie opisać jej unikalnego stylu. Album Skald, który ukazał się w listopadzie tego roku nakładem ByNorse jest czwartym wydawnictwem grupy i zawiera utwory wykonywane przez Einara akustycznie. Duża część materiału z płyty była wykorzystana jako ścieżka dźwiękowa w popularnym serialu Wikingowie - zapowiada Iron Realm Productions.

W listopadzie 2019 roku, po ponad dwóch latach przerwy,  Wardruna powróci do Polski i zagra dwa koncerty: w Gdańsku (19.11, Teatr Szekspirowski) i w Warszawie (21.11, Teatr Palladium). Einar Selvik, lider Wadruny tak wypowiada się o zbliżającej się trasie: “Od dziesięciu lat niemal cały czas gramy koncerty, i chcemy teraz skupić się nagrywaniu nowego materiału. Dlatego już teraz ogłaszamy przyszłoroczną trasę. Rok 2019 będzie też zamykał dekadę działalności Wardruny i z tego względu będzie dla nas szczególnie ważny".


Bilety na wydarzenie dostępne będą od 10 grudnia 2018 roku na stronach na stronach internetowych tetatrów:
https://teatrszekspirowski.pl/
https://www.teatrpalladium.com/

Ceny biletów na koncert w Teatrze Szekspriowskim (19.11.2019):
170 zł (stojące)
200 zł (siedzące)

Ceny biletów na koncert w Teatrze Palladium (21.11.2019):
180 zł (stojące)
230 zł (siedzące)

Dwa koncerty Wardruny nie będą jedynymi występami Einara Selvika w Polsce w przyszłym roku. W lutym 2019 Einar wystąpi też w krakowskim Klubie Studio, gdzie zagra koncert wspólnie z Ivarem Bjørnsonem, liderem formacji Enslaved, promując projekt Hugsjá.

Organizatorem koncertów Wardruny w listopadzie przyszłego roku są:  Teatr Szekspirowski, Teatr Palladium oraz Iron Realm Productions.Komentarze