Sleep w Warszawie: znamy supporty!


Sleep - znamy supporty! Polskie formacje Belzebong oraz Sunnata wystąpią jako support podczas jedynego koncertu Sleep w Polsce! To już 9 kwietnia w warszawskim klubie Progresja.


Metal Mind Productions zaprasza: 
SLEEP
+
Belzebong
Sunnata
09.04.19 – Progresja, Warszawa
Otwarcie bram: 19:00
Start: 19:30

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu: 120 zł / 140 zł
Bilety w sprzedaży na stronach: 

Belzebong zapisali się w świadomości słuchaczy bezkompromisowym podejściem do muzyki, a także zasłoną z dymu, który spowija ten tajemniczy zespół. Począwszy od pierwszego wydawnictwa “Sonic Scapes & Weedy Grooves” poprzez EPkę “Dungeon Vultures EP”, aż po wydany w 2018 roku fantastyczny album “Light the Dankness”, Belzebong znani są z bezkompromisowych riffów i doomowego brzmienia – wszak inspiruje ich Black Sabbath. Na koncertach natomiast prezentują doświadczenia wykraczające poza granice świadomości.

fot. Łukasz Jaszak
„Light the Dankness” to album zawierający wszystkie istotne składniki gatunku – płyta została znakomicie przyjęta zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych. Najważniejszy jest jednak fakt, że Belzebong uchwycił istotę stonera.

Sunnata (sanskr. pustka) konsekwentnie buduje swoją pozycję nieprzerwanie od debiutu “Climbing The Colossus” z 2014 roku. Łącząc dźwięki pełne ciężaru i mrocznej psychodelii z niespokojnymi, harmonijnymi wokalami, zespół tworzy unikalne i transowe brzmienie, przez media określane jako “ritual heavy music”. Ich drugi, monumentalny album “Zorya” (2016) zdecydowanie zwiększył ich rozpoznawalność, a najnowsze wydawnictwo “Outlands” (2018) wyciągnęło więcej “ritual” z “heavy” świadomie przekraczając granice gatunkowe i dodając więcej psychodelii, aby zabrać słuchacza w rejony pełne melancholii i pustki.

Fot: Aleksandra Burska
“Outlands” od momentu premiery zostało dostrzeżone przez istotne media tak w kraju (m.in. Metal Hammer, Noise Magazine) jak i zagranicą (m.in. Decibel Magazine, Cvlt Nation). Powodem rosnącego zainteresowania jest podkreślany wielokrotnie wyjątkowy charakter zespołu, łączący grunge, doom, psychodelię oraz odrobinę progresji i przywołujący skojarzenia z twórczością Alice In Chains, Yob, czy Tool.


Sleep to trio muzyków z San Jose w Kalifornii nagrywające pod szyldem doom/stoner metal. Rozpoczynając karierę w 1990 roku inkorporowali do swojego stylu elementy heavy metalu.

Debiutując albumem „Volume One”, poprzez EPkę „Volume Two”, drugi studyjny album „Sleep’s Holy Mountain” – będący kamieniem milowym w brzmieniu stoner metalu – i ich ostatni album przed rozpadem „Dopesmoker”, Sleep zagwarantowali sobie miejsce w panteonie muzyki metalowej. Niestety konflikt z wytwórnią spowodował rozpad kapeli. Ich przyszłość stanęła pod znakiem zapytania.

Od 2003 roku zespół zagrał kilka koncertów, a do składu dołączył Jason Roeder z Neurosis, ale na pierwsze informacje ze studia nagraniowego musieliśmy czekać, aż do 2017 r.  

W 2018 roku Sleep powrócili wraz ze swoim czwartym albumem „The Sciences” wydanym przez Third Man Records, który został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków oraz publikę.

Obecnie zespół tworzą: Al Cisneros – wokale/ gitara basowa; Matt Pike – gitara; Jason Roeder – perkusja.

Komentarze