Jerome Router czyli ROME już w tym tygodniu w Polsce - znamy supporty!


Jerome Router czyli ROME już w tym tygodniu w Polsce - znamy supporty!


Pochodzący z Luxemburga muzyk Jerome Router założył ROME (nazwa projektu pochodzi od jego imienia) w 2005r. i od tego czasu wydawał kolejne płyty, które mocno zatrzęsły światem neofolku i post-industriala. Klimat muzyki i tekstów Rome jest wyjątkowy – łączy w sobie kunszt komponowania melodii, subtelne i poetyckie słowa oraz bezpośredni styl muzyczny, który czerpie z tradycji pieśni ludowej, dark ambientu, apocalyptic folku popu, rocka akustycznego, cold wave oraz martial industrial – wszystkie te elementy zlewają się tutaj w szczególnie awangardową mieszankę - zapowiada Iron Realm Productions.

Rome wystąpi w trzech miastach:
15 marca, Wrocław, Firlej
16 marca, Warszawa, Hydrozagadka
17 marca, Kraków, Zet Pe Te.
Znamy już wszystkie supporty!

Koncert we Wrocławiu otworzy By the Spirits - jednoosobowy projekt z pogranicza folku/neofolku pochodzący z Dolnego Śląska oficjalnie powołany do życia w marcu 2016. By the Spirits promuje wydaną w zeszłym roku płytę "We are Falling" (wydaną przez Urtod Void i Only the Sun Knows). Na twórczość By the Spirits silny wpływ ma szeroko pojęta muzyka folkowa i neofolk. Warstwa tekstowa inspirowana jest duchowością oraz związkami człowieka z naturą. 
Z kolei w Warszawie i Krakowie przed Rome wystąpi Grave of Love - projekt neofolkowy z okolic Katowic grający muzykę z pogranicza neofolku, martial industrialu i noise’a. W dorobku ma jedną płytę "Decay" - kontynuują organizatorzy. 

Na koncertach sam Jerome promować będzie swoje trzynaste wydawnictwo "Le Ceneri Di Heliodoro", które miało miejsce 18 stycznia. Najnowsza płyta Rome to muzyczna narracja o oblężonym mieście, rozpadzie więzi międzyludzkich i konflikcie po którym na zgliszczach nie sposób odróżnić ciała sprzymierzeńców od ciał wrogów.

Przed koncertem w Krakowie, Jerome poprowadzi otwarty warsztat creative writing ze studentami filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Szczegóły: https://www.facebook.com/events/2045572622164580/


Komentarze