Koncert Zacznij od Bacha 13 kwietnia w Krakowie


Prawie pół roku po śmierci Pana Zbigniewa Wodeckiego, w grudniu 2017 roku, w Krakowie zawiązał się zespół złożony z niesamowitych młodych muzyków, którzy zafascynowani brzmieniami muzyki Zbigniewa Wodeckiego postanowili odważyć się i przez swoją pracę, pasję jak i talent złożyć hołd jednemu z największych artystów sceny Polskiej. 

Zdajemy sobie w zupełności sprawę, że kunsztu muzycznego, wrażliwości i genialności wspomnianego artysty nigdy nie zdołamy dogonić, jednak naszym celem jest przypomnienie wszystkim, że Jego dorobek to nie tylko "Pszczółka Maja", "Zacznij od Bacha" czy "Z Tobą chcę oglądać świat". Chcemy wziąć Państwa na wycieczkę po twórczości Zbigniewa Wodeckiego począwszy od roku ’76, przez ’86, ’95 aż do dziś. W ten sposób pragniemy przedstawić zarówno te najbardziej rozpoznawalne utwory jak i te mniej znane perełki polskiej muzyki, które każdy powinien znać.

Skład:
Karol Berger - wokal
Łukasz Malinowski - gitara
Piotr Malinowski - gitara basowa
Dawid Buras - instrumenty klawiszowe
Adrian Rybka - perkusja

Zespół założony z inicjatywy Piotra Malinowskiego oraz Karola Bergera. Panowie "trafili" na siebie w jednej z grup muzycznych na popularnym portalu społecznościowym, szukając muzyków. Do współpracy Piotr zaprosił gitarzystę - swojego brata Łukasza, oraz perkusistę Adriana - kolegę z Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej gdzie razem się uczą. Zafascynowani muzyką Zbigniewa Wodeckiego postanowili powołać do życia muzyczny projekt "Zacznij od Bacha". Po kilku miesiącach prób oraz występów ostatecznie miejsce za instrumentami klawiszowymi zajął Dawid Buras. Zespół prezentuje utwory Zbigniewa Wodeckiego we własnych aranżacjach, starając się pozostawić ich charakter ale nadając im nie co nowoczesnego wydźwięku mając tym samym nadzieje, że zainteresuje on nie tylko fanów ale i także nowych odbiorców.


Koncert trwa godzinę, w czasie którego wykonujemy materiał począwszy od roku ’76, przez ’86, ’95 aż do dziś, w tym też oczywiście najbardziej znane utwory "Pszczółka Maja", "Lubię wracać tak gdzie byłem" czy "Zacznij od Bacha".

Zacznij Od Bacha
Kraków – 13.04.2019 – Teatr Variété ul. Grzegórzecka 71
Otwarcie wejść  18:00 Start 19:00
Bilety przedsprzedaż 50zł, 60zł, 70zł  w dniu koncertu 60zł, 70zł, 80zł
Bilety do nabycia:
Teatr Variété ul. Grzegórzecka 71
BILETY ELEKTRONICZNE:

Bilety z systemu Ticketmaster w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.
Bilety z systemu eBilet w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce
Bilety z systemu Going Kup bilet

Teatr Variété: https://teatrvariete.pl/zacznij-od-bacha-zbigniew-wodecki-tribute-band/
Bilety z systemu Ticketmaster: https://www.ticketmaster.pl/event/11243
oraz w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

Bilety z systemu eBilet:
https://www.ebilet.pl/muzyka/piosenka/zacznij-od-bacha/ oraz w sieci sklepów:
EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce

Bilety z systemu Going:
https://goingapp.pl/evt/2089427/zacznij-od-bacha-zbigniew-wodecki-tribute-band

Komentarze