BOKASSA: premiera teledysku do "Mouthbreathers.Inc". Premiera nowego albumu już 21 czerwca!

fot. Ole Ekker
Już od dziś oglądać można pierwszy oficjalny teledysk stoner punkowców z Bokassy, 'Mouthbreathers Inc.', który promuje ich najnowszy krążek „Crimson Riders” (premiera płyty: 21 czerwca). Zobaczcie nowy teledysk!Teledysk nakręcony został na początku tego miesiąca przez Video Ink. Reżyser komentuje: „Mouthbreathers Inc. został sfilmowany w tym samym miejscu, co ‘Captain America’, ‘Sherlock Holmes’ i ‘Peaky Blinders’ -  w dużym, rozpadającym się wiktoriańskim budynku w centrum Manchesteru. Teledysk nakręcony został w ciągu jednego dnia, możecie w nim zobaczyć punkowy, policyjny nalot i szalony kult śmierci z udziałem najlepszych aktorów z Manchesteru.”

Frontman Bokassy, Jørn dodaje: „Akcja filmu dzieje się w bliskiej przyszłości, w której samobójcze kulty zaczynają pojawiać się na całym świecie, ponieważ kometa ‘Żniwiarz’ zbliża się do Ziemi, a wraz z nią nieuchronna kara. Śledzimy zarówno kult  ‘4th Wall’, policję, jak i oglądamy całość z perspektywy mediów, w czasie gdy kometa jest już coraz bliżej celu".

W swojej twórczości BOKASSA łączy stoner rockowy groove i riffy z energią i nieprzewidywalnością punka i hardcore’a tworząc własną, oryginalną stonerpunkową stylistykę. W 2017 roku ukazał się ich debiutancki krążek,”Divide & Conquer”, który chwalony  był przez krytyków na całym świecie. Brytyjski Metal Hammer określił go mianem jednego z najlepszych debiutów 2017 roku: „intensywny, bezpretensjonalnie kreatywny i bezlitośnie rytmiczny” takimi słowami magazyn opisywał debiut Norwegów.

Płyta ‘Crimson Riders’ nagrana została w Brygga Studio w rodzinnym mieście fomacji, Trondheim, a produkcją krążka zajął się sam zespół we współpracy z Yngve Andersenem (Blood Command), za miks odpowiedzialny był Simon Jackman, a za mastering - legendarny Brian ‘Big Bass’ Gardener. Album ukaże się 21 czerwca i dostępny będzie na LP, CD oraz w formatach cyfrowych. Płytę zamawiać można już w tym miejscu: https://lnk.to/Bokassa

Trio nie kryje entuzjazmu: “Jesteśmy bardzo podekscytowani wydaniem ‘Crimson Riders’.  Dziewięć piosenek, które tematycznie krążą wokół kwestii religii, patroli granicznych, pijących piwo antybohaterów i nieśmiertelnych piratów kosmicznych. Pod względem brzmienia album oferuje słuchaczom wszystko od klasycznych stoner punkowych kompozycji, przez groove pustynnych pieśni i ultra szybki thrash metal po hardcore’owe śpiewy. Tym razem bawiliśmy się też w studio saksofonem i wiolonczelą, możecie się więc spodziewać kilku dźwiękowych zakrętów tu i ówdzie.”

Lista utworów:

1.      Brologue
2.      Charmed & Extremely Treacherous
3.      Vultures
4.      Mouthbreathers Inc.
5.      Wrath Is Love
6.      Crimson Riders
7.      Captain Cold One
8.      Blunt Force Karma
9.      Immortal Space Pirate 2

Na początku 2018 roku Lars Ulrich z Metalliki zagrał Bokassę w swoim programie radiowym, ‘It's Electric’, mówiąc wprost, że są po prostu “cholernie dobrzy” i są jego ulubionym nowym zespołem. I już w 2019 roku Bokassa wyruszyła na wspólną trasę z Metalliką, która przedstawia się następująco:

8.06            Dublin, Slane Castle (Irlandia)
11.06          Amsterdam, Johan Cruiff Arena (Holandia)
13.06          Kolonia, Rheinenergiestadion (Niemcy)
16.06          Bruksela, Koning Boudewijnstadion (Belgia)
18.06          Manchester, Etihad Stadium (Anglia)
20.06          Londyn, Twickenham Stadium (Anglia)
6.07            Berlin, Olympiastadion (Niemcy)
9.07            Göteborg, Ullevi (Szwecja)
11.07          Kopenhaga, Telia Parken (Dania)
13.07          Trondheim, Granasen (Norwegia)
16.07          Hämeenlinna, Kantolan Tapahtumapuisto (Finlandia)
18.07          Raadi, Airfield (Estonia)
21.07          Moskwa, Luzhniki Stadium (Rosja)
14.08          Bukareszt, Arena Nationala (Rumunia)
16.08          Wiedeń, Ernst-Happel-Stadion (Austria)
18.08          Praga, Airport Letnany (Czechy)
21.08          Warszawa, PGE Narodowy (Polska)
23.08          Monachium, Olympiastadion (Niemcy)
25.08          Mannheim, Maimarktgelande (Niemcy)

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/BokassaBand/
https://www.twitter.com/bokassaband/
https://www.instagram.com/bokassaband/
https://www.youtube.com/channel/UCvpoGaFjdK1YmiRTGbhNDHQ
https://bokassa.probitymerch.com/

Komentarze