Powraca zespół The Stray Cats


Brian Setzer (gitara, wokal), Lee Rocker (bas, wokal) i Slim Jim Phantom (perkusja, wokal) - oryginalni członkowie i założyciele „kultowego” i cenionego amerykańskiego rock n’ rollowego trio obchodzą w tym roku 40-lecie istnienia zespołu. Muzycy postanowili uczcić tę rocznicę wydaniem nowego albumu, który nosi nazwę „40” i ukaże się już w najbliższy piątek, 24 maja. Krążek promują trzy single:


„Cat Fight (Over A Dog Like Me)”:„Rock It Off”:„Cry Danger”:
„40” to pierwszy album grupy od 26 lat i już same tytuły utworów w rodzaju „Cat Fight (Over A Dog Like Me)”, „Rock It Off”, „Mean Pickin’ Mama” czy „Devil Train” sugerują, że zwolennicy zespołu dostaną to, czego oczekują.

The Stray Cats zarejestrowali album w Blackbird Studios w Nashville pod koniec 2018 roku, tuż po swoich pierwszych od 10 lat występach w Ameryce Północnej (w tym wyprzedanymi występami w Las Vegas i Pacific Amphitheatre w Costa Mesa w Kalifornii). Producentem płyty został  Peter Collins (między innymi Rush, Bon Jovi), a inżynierem dźwięku Vance Powell (Jack White, Arctic Monkeys).

Zespół komentuje:
Brian Setzer: „The Stray Cats jest dość wyjątkowym zespołem. Ja gram na starej gitarze, Slim Jim na dwóch lub trzech rozpadających się bębnach, a Lee Rocker klepie w akustyczny bas. No i w taki sposób stworzyliśmy nowy, ekscytujący materiał. Wszystko było bardzo proste”.

Lee Rocker: „Nowy album jest tak naprawdę pierwszym albumem, który powstał w tak naturalny sposób. Do nagrań poszliśmy na totalnym luzie, trochę jak do zagrania koncertu, nagrywaliśmy w prawdziwy, organiczny sposób. Zebraliśmy się w jednym pokoju, odpaliliśmy wzmacniacze i sprzęt nagrywający, który uchwycił magię i jakąś bliżej niezdefiniowaną iskrę".

Slim Jim Phantom: „Kiedy wchodziliśmy do studia, zupełnie nie czuliśmy, że minęło tak dużo czasu, odkąd ostatni raz nagrywaliśmy muzykę. Wszystko co się działo było bardzo naturalne i znajome. Album nagraliśmy w sposób, w jaki robiło się to przed laty – stary, dobry sposób nagrywania płyt. Co nie oznacza, że na „40” nie znajdziecie bardziej nowoczesnego podejścia do tematu”.

Tracklista albumu „40” przedstawia się następująco:

1.    Cat Fight (Over A Dog Like Me)
2.    Rock It Off
3.    I’ve Got Love If You Want It
4.    Cry Danger
5.    I Attract Trouble
6.    Three Time’s A Charm
7.    That’s Messed Up
8.    When Nothing’s Going Right
9.    Desperado
10.                      Mean Pickin’ Mama
11.                      I’ll Be Looking Out For You
12.                      Devil Train

+Bonus tracks - Box Set ONLY
CRY BABY (LIVE in Orange County, CA 2018)
DOUBLE TALKIN’ BABY (LIVE in Orange County, CA 2018)Komentarze