Batushka: sąd wydał nowe oświadczenie

fot. Paulina Łyszko / heavymetalandmore.pl

Sąd w Białymstoku wydał nowe oświadczenie dotyczące toczącego się postępowania sądowego w sprawie zespołu Batushka. Oficjalnie oddalono wniosek Krzysztofa Drabikowskiego.


Konflikt dotyczący zespołu Batushka doprowadził do sprawy sądowej, w której dochodzone jest, do kogo należy prawo do nazwy zespołu. Obecnie na scenie muzycznej pod nazwą Batushka funkcjonują dwie formacje: Bartłomiej Krysiuk zapowiedział nowe wydawnictwo grupy zatytułowane Hospodi, które ma ukazać się nakładem Mystic Production i Metal Blade Records (formacja także planuje kolejne koncerty, w tym między innymi podczas Mystic Festival w Krakowie), a Krzysztof Drabikowski udostępnił w sieci nowy album pod szyldem Batushki zatytułowany Panihida.

Zarówno Krysiuk, jak i Drabikowski nie chce zrezygnować z posługiwania się nazwą zespołu, dlatego na wokandę w Białymstoku trafiła sprawa dotycząca prawa do nazwy i wizerunku Batushki. Sąd zakazał na czas trwania procesu wydania nowej płyty i koncertowania Krysiukowi. Muzyk miał odwołać się od tej decyzji, ponieważ sąd nie zapoznał się jeszcze z jego materiałami dowodowymi.

Sąd wydał nową decyzję, z której wynika, że wniosek Krzysztofa Drabikowskiego został oddalony, a Bartłomiej Krysiuk może posługiwać się nazwą do czasu zakończenia procesu. Oto treść postanowienia:


Komentarze