Cochise zapowiada nowy album! - Heavy Metal & More

Nie przegap

10.07.2019

Cochise zapowiada nowy album!

fot. materiały prasowe

Prace nad nowym, szóstym albumem Cochise rozpoczęte! Jak będzie nazywał się nowy album formacji? Kiedy premiera krążka?


Perkusja zostanie zarejestrowana w Białostockim Hertz Studio, natomiast gitary, bas i wokal w Studiu „Nagrywatornia” Daniela Baranowskiego, który po raz kolejny będzie producentem albumu. Album zatytułowany „Exit: A Good Day To Die” ukaże się 18 października 2019 roku nakładem Metal Mind Productions. Więcej szczegółów wkrótce. 

O płycie wypowiedzieli się muzycy:
Wojtek: Nowa płyta będzie miała wiele wspólnego z poprzednimi albumami Cochise, zwłaszcza „Swans And Lions”. Ten sam skład, ten sam sposób nagrywania (perkusja w Studiu Hertz, reszta w "Nagrywatorni"), podobny sposób komponowania. Będą jednak pewne różnice. Nie chcemy przecież nagrać „S&L II” (śmiech). Przede wszystkim, po wielu latach wróciliśmy do języka ojczystego w niektórych tekstach. Po „kilku-płytowej" przerwie ponownie nawiązaliśmy też bliższy kontakt z Indianami. Ogromna zasługa w tym Andrzeja Pągowskiego, który zaprojektował wspaniałą okładkę i zajął się "indiańską" grafiką naszej płyty.

Paweł: Tytuł płyty „Exit: A Good Day To Die” został zaczerpnięty z dokumentu o asymilacji kulturowej Indian i ich walce z białymi o prawa człowieka. Te słowa wypowiedział w budynku sądu w Custer w Dakocie Płd. w styczniu 1973 roku Dennis Banks, lider Ruchu Indian Amerykańskich AIM (American Indian Movement). „Dzisiaj jest dobry dzień, by umrzeć, ponieważ zawarte jest w nim całe moje życie”. Powiedzenie to odwołuje się do możliwości, jakie wyłaniają się z dokonania przeglądu życia i dokończenia tego, co pozostawało niedomknięte. Dla Cochise niektóre drzwi nadal pozostają otwarte....

„Exit: A Good Day To Die” – lista utworów:
1. Bad Animal/s
2. Last Ride
3. Angel Dust
4. The Weeping Song (Nick Cave cover)
5. Pustki
6. Karzeł
7. W Pomroczach
8. Superstar
9. Ring O’Roses
10. Space Of Love
11. Oceany

Cochise - skład:
Paweł Małaszyński - wokal
Wojtek Napora - gitara
Radek Jasiński - bas
Adam ‘Argon’ Galewski - perkusja


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza