Cochise zapowiada nowy album!

fot. materiały prasowe

Prace nad nowym, szóstym albumem Cochise rozpoczęte! Jak będzie nazywał się nowy album formacji? Kiedy premiera krążka?


Perkusja zostanie zarejestrowana w Białostockim Hertz Studio, natomiast gitary, bas i wokal w Studiu „Nagrywatornia” Daniela Baranowskiego, który po raz kolejny będzie producentem albumu. Album zatytułowany „Exit: A Good Day To Die” ukaże się 18 października 2019 roku nakładem Metal Mind Productions. Więcej szczegółów wkrótce. 

O płycie wypowiedzieli się muzycy:
Wojtek: Nowa płyta będzie miała wiele wspólnego z poprzednimi albumami Cochise, zwłaszcza „Swans And Lions”. Ten sam skład, ten sam sposób nagrywania (perkusja w Studiu Hertz, reszta w "Nagrywatorni"), podobny sposób komponowania. Będą jednak pewne różnice. Nie chcemy przecież nagrać „S&L II” (śmiech). Przede wszystkim, po wielu latach wróciliśmy do języka ojczystego w niektórych tekstach. Po „kilku-płytowej" przerwie ponownie nawiązaliśmy też bliższy kontakt z Indianami. Ogromna zasługa w tym Andrzeja Pągowskiego, który zaprojektował wspaniałą okładkę i zajął się "indiańską" grafiką naszej płyty.

Paweł: Tytuł płyty „Exit: A Good Day To Die” został zaczerpnięty z dokumentu o asymilacji kulturowej Indian i ich walce z białymi o prawa człowieka. Te słowa wypowiedział w budynku sądu w Custer w Dakocie Płd. w styczniu 1973 roku Dennis Banks, lider Ruchu Indian Amerykańskich AIM (American Indian Movement). „Dzisiaj jest dobry dzień, by umrzeć, ponieważ zawarte jest w nim całe moje życie”. Powiedzenie to odwołuje się do możliwości, jakie wyłaniają się z dokonania przeglądu życia i dokończenia tego, co pozostawało niedomknięte. Dla Cochise niektóre drzwi nadal pozostają otwarte....

„Exit: A Good Day To Die” – lista utworów:
1. Bad Animal/s
2. Last Ride
3. Angel Dust
4. The Weeping Song (Nick Cave cover)
5. Pustki
6. Karzeł
7. W Pomroczach
8. Superstar
9. Ring O’Roses
10. Space Of Love
11. Oceany

Cochise - skład:
Paweł Małaszyński - wokal
Wojtek Napora - gitara
Radek Jasiński - bas
Adam ‘Argon’ Galewski - perkusja


Komentarze