Rammstein zagrał w Chorzowie [RELACJA]


Wczoraj na Stadionie Śląskim w Chorzowie wystąpiła niemiecka legenda muzyki – zespół Rammstein. Grupa promowała najnowsze studyjne wydawnictwo. Był ogień!


W ramach promocji wydanego 17 maja 2019 roku album zatytułowany po prostu Rammstein, na który fani musieli cierpliwie czekać dziesięć lat. Nie było wiec zaskoczeniem, że w koncertowej setliście oprócz sztandarowych przebojów znalazło się także kilka nowych numerów.

Futurystyczna scena i ogień

Ogromne wrażenie robiła intrygująca – futurystyczna – scena, pełna zakamarków, świateł oraz niespodzianek. Całości dopełniała wszechobecna pirotechnika. Podczas tego dopracowanego w najdrobniejszym szczególe scenicznego spektaklu nie mogło przecież zabraknąć ognia i fajerwerków!

Wielkość konstrukcji także robiła ogromne wrażenie. Najwyższy punkt scenografii – strzelista wieża zakończona dwiema zapałkami - z których w kulminacyjnych momentach wystrzeliwał ogień – wystawała ponad stadion! Ogniste – dosłownie (sic!) - show trwało nieco ponad dwie godziny, a gorąca nie było tylko atmosfera wśród publiczności – poza pirotechniką płonęły również scena, instrumenty muzyków oraz ubrania.

Rekwizyty mają znaczenie!

Całości dopełniły rekwizyty: ponton wykorzystany pomiędzy utworami Engel i Auslӓnder, będący nawiązaniem do teledysku i pontonu M.S Rammstein, który dowiózł muzyków na tajemniczą wyspę. Podczas rejsu przez zgromadzoną na Stadionie Śląskim widownię (z małej bocznej sceny, na której muzycy pojawili się, by wykonać Engel z Duo Jaketokgrupa wyciągnęła tęczową flagę symbolizującą społeczność LGBT+ oraz flagę Polski. Był to istotny gest zważywszy na ostatnie wydarzenia w Białymstoku.Ogromny, stalowy penis pojawił się na scenie podczas wykonywania Pussy. Z kolei Flake po raz kolejny przetrwał gotowanie w ogromnym garze podczas Mein Teil. Kolejnym nowym motywem scenicznym był sporych rozmiarów wózek, którym wjechał Till Lindemann podczas Puppe. W wózku znajdowało się przerażające niemowle, które na końcu piosenki stanęło w płomieniach. Stadion pokrył się wtedy czarnym confetti.

Nie brakowało starszych kawałków

Wyważona setlista zawierała zarówno najnowsze kawałki, jak i starsze utwory. Z nowego albumu Rammstein wykonał: Deutschland, Puppe, Auslӓnder, Radio, Was Ich Liebe, Zeig Dich, Diamant oraz Tatoo. Nie zabrakło starszych utworów. Muzycy zagrali także między innymi: Mein Herz Brennt, Mein Teil, Du Hast, Ohne Dich, Sonne, Engel (razem poprzedzającym występ gwiazdy wieczoru Duo Jatekok na mniejszej, bocznej scenie), Rammstein, czy Ich Will.

Rammstein wróci do nas w 2020 roku!

Jeszcze przed koncertem w Chorzowie Rammstein zapowiedział, że zagra w Polsce także w 2020 roku! Formacja powróci do naszego kraju 17 lipca 2020 roku i zagra koncert w Warszawie (PGE Narodowy). Bilety trafiły do sprzedaży 5 lipca bieżącego roku (eventim.pl). 

Tekst: Paulina Łyszko

Komentarze