SUPERSONIC BLUES MACHINE WYDAJĄ ALBUM KONCERTOWY


W najbliższy piątek, 12 lipca, ukaże się koncertowy album Supersonic Blues Machine, zatytułowany „Road Chronicles: Live!”. 


„Road Chronicles: Live!” to pierwszy koncertowy album grupy. Po opublikowaniu dwóch dobrze przyjętych krążków studyjnych: „West of Flushing, South of Frisco” (2016) oraz „Californisoul” (2017) nadszedł czas na materiał live.

Zarejestrowany na płycie koncert był ostatnim zagranym podczas 10-dniowej trasy, która rozpoczęła się w O2 Shepherd's Bush Emipire w Londynie i przebiegała przez Szwajcarię, Polskę, Holandię, Belgię, Niemcy, Hiszpanię i wreszcie rodzinne strony basisty Fabrizio Grossiego, czyli Włochy. Podczas tych koncertów do SBM dołączył legendarny muzyk ZZ Top, Billy F. Gibbons. Była to też pierwsza trasa, gdzie obowiązki głównego wokalisty i gitarzysty przejął po Lance Lopezie brytyjski blues-rockowiec Kris Barras.

Mówi Fabrizio Grossi:

„Zabawne jest to, że nie planowaliśmy publikować płyty na żywo a nagrywane koncerty miały nam służyć wyłącznie jako analiza trasy. Po ostatnim koncercie podszedł do mnie promotor i powiedział, że nagrali cały show i że jeśli jestem zainteresowany ,może mi go udostępnić. Odsłuchałem tych nagrań z ciekawości, a Billy Gibbons, który był akurat ze mną mówi, że podczas odsłuchiwania nie mogłem przestać się uśmiechać”.

Tracklista wydawnictwa to kompilacja nagrań z dwóch albumów studyjnych, ale także kilka klasyków ZZ Top oraz niespodzianki.

Mówi Grossi:

„Piękno tego zespołu polega na tym, że zawsze zapraszamy na scenę gości, nasze występy przybierają wtedy nieoczekiwany obrót i za każdym razem są inne. W pewnym sensie wyzwalamy podczas koncertów Krakena ... Krakena duszy”.

Perkusista Kenny Aronoff,  Kris Barras i Grossi stanowią dziś trzon zespołu, a reszta składu to Alex Alessandroni Jr. na klawiszach, Serge Simic na gitarze oraz Andrea i Francis Benitez Grossi w chórkach.

Szczegółowa lista utworów na albumie przedstawia się następująco:

1.      I Am Done Missing You (Live)
2.      I Ain't Fallin' Again (Live)
3.      Remedy (Live)
4.      Can't Take It No More (Live)
5.      Watchagonnado (Live)
6.      Elevate (Live)
7.      Bad Boys (Live)
8.      Let It Be (Live)
9.      La Grange (feat. Billy F Gibbons) (Live)
10.    Broken Heart (feat. Billy F Gibbons) (Live)
11.    Dust My Broom (feat. Billy F Gibbons) (Live)
12.    Running Whiskey (feat. Billy F Gibbons) (Live)
13.    Got My Mojo Working (feat. Billy F Gibbons) (Live)
14.    Going Down (feat. Billy F Gibbons) (Live)
15.    L.O.V.E. (Live) (Bonus Track)
16.    Hard Times (Live) (Bonus Track)

Album “Road Chronicles: Live!” będzie dostępny w Polsce dzięki Mystic Production już 12 lipca i można go zamówić TUTAJ

Komentarze