Santiano zagrał na Wacken Open Air 2019 [RELACJA + GALERIA ZDJĘĆ]

fot. Wojciech "Loki" Nowak
Od 1 do 3 sierpnia 2019 roku trwała jubileuszowa – 30. edycja niemieckiego festiwalu Wacken Open Air. Zobaczcie galerię zdjęć z występu zespołu Santiano na W:O:A 2019!

Zdjęcia: Wojciech "Loki" Nowak 
Relacja z koncertu Santiano: Wojciech "Loki" Nowak
Reszta tekstu: Paulina Łyszko

Już po raz trzydziesty na północy Niemiec, w miejscowości Wacken, odbył się festiwal Wacken Open Air. Wydarzenie oficjalnie otworzył koncert formacji Skyline z gościnnym udziałem DORO oraz Gusa G., a podczas trzech dni można było zobaczyć występy wielu gwiazd.

Santiano zagrał na Wacken Open Air


Festiwal Wacken Open Air jest z założenia festiwalem goszczącym wykonawców różnych gatunków muzycznych oscylujących wokół cięższych, rockowo-metalowych klimatów. Jednak na 30. edycji festiwalu - na scenie Louder - pojawiła się szantorockowa grupa Santiano, pochodząca z pobliskiego Flensburga. Zagościli oni w Wacken już po raz drugi (debiut miał miejsce w 2014 roku). Zespół ten nie cieszy się w naszym kraju dużą popularnością, głównie ze względu niemieckojęzyczny repertuar. Formacja wykonuje muzykę z pogranicza irlandzkiego folku, szant marynarskich i rocka. Jak stwierdził wokalista i basista w jednej osobie, Björn Both, ich występ na Wacken, to trochę jak przyjście z nożem na strzelaninę. Zespół jednak przyciągnął znaczne grono fanów.

Ze sceny usłyszeliśmy przekrój przez całą twórczość zespołu, z coverami włącznie. Muzycy rozpoczęli od Könnt ihr mich hören, Gott muss ein Seemann sein i kolejno Ich bring Dich heim oraz Wie zuhause, czyli nowego singla wydanego 2 sierpnia 2019 roku (z gościnnym udziałem znanego w Niemczech rapera Alligatoah, który do mikrofonu dołączył przejściowo gitarę akustyczną). Dalej było już tylko weselej, bo Alle die mit uns auf Kaperfahrt fahren odśpiewała z zespołem cała publiczność, a kolejne utwory coraz bardziej kołysały ludźmi: Hooray for Whiskey, dobrze znany Blow Boys Blow, Weh mir, melodyjny Frei wie der Wind, Auf nach Californio, utrzymany w tonie piwnym Es gibt nur Wasser i na koniec Hoch im Norden spowodowały, że na koniec przed sceną panował niezły sztorm, tak na oko 8 w skali Beauforta.

Muzyka zdecydowanie łączy, czego dowodem było entuzjastyczne przyjęcie przez publikę. Twardzi jak metal z kuźni fani, gibali się wesolutko w rytm marynarskich piosenek. Bardzo chętnie przeżyłbym to jeszcze raz i zobaczył Santiano na koncercie w Polsce, choćby na krakowskich Szantach. Ktoś? Coś? Jakby co to pomysł był mój! – pisze Wojciech „Loki” Nowak.

Już 18 października bieżącego roku Santiano wyda koncertową płytę SANTIANO – MTV UNPLUGGED zarejestrowaną 11 i 12 czerwca 2019 roku podczas występu w studiu MTV.

Kto jeszcze zagrał na Wacken Open Air 2019?

Wacken Open Air 2019 odbył się w dniach 1 – 3 sierpnia 2019 roku. W ramach wydarzenia można było zobaczyć koncerty m.in.: Slayer, Within Temptation, SabatonHammerfall, Powerwolf, Uriah Heep, Battle Beast, Of Mice & Men, Avatar, Delain, Parkway Drive, Mono Inc, Jinjer, Saxon, SWEET, The Damned, The Adicts, Sisters Of Mercy, Rose Tattoo, Skyline z DORO i Gusem G.KrokusAirbourne, Equilibrium, Eluveitie, Anthrax, Black Stone Cherry, Demons & Wizards, Opeth, Prophets Of Rage, Beyond The Black, Queensryche, Cradle Of Filth, Body Count ft. Ice–T, Hӓmatom, Bullet For My Valentine, Testament, Rage, Gloryhammer, Santiano, D-A-D, Kvelertak, Michale Graves, UFO, VANE, czy Septicflesh.

Znamy pierwsze gwiazdy Wacken Open Air 2020

Tradycyjnie ostatniego dnia festiwalu zdradzono pierwsze zespoły, które wystąpią na kolejnej edycji wydarzenia. Na Wacken Open Air 2020 potwierdzono udział: Judas Priest, Amon Amarth, Mercyful Fate, Nervosy, Sodom, Beast In Black, Death Angel, At The Gates, Hypocrisy, Cemican, oraz Venom. Bilety trafiły do sprzedaży o północy, 5 sierpnia za pośrednictwem serwisu Metalix. Wejściówki są całkowicie wyprzedane!

Zobaczcie zdjęcia z koncertu Santiano na Wacken Open Air 2019:

Komentarze