Nowy album Caravan Palace już dostępny

Caravan Palace / fot. Florent Drillon

Jedna z najbardziej nowatorskich francuskich formacji muzycznych powraca! Właśnie na rynku ukazał się najnowszy album grupy Caravan Palace zatytułowany Chronologic


Formacja zadebiutowała w 2008 roku za sprawą albumu Caravan Palace, a jej charakterystyczne brzmienie określane mianem electro swingu narodziło się z fascynacji dokonań  klasyków jazzu spod znaku Django Reinhardta, Caba Callowaya czy też Lionela Hamptona oraz dokonań takich tuzów sceny elektro jak Daft Punk czy Justice.

Już poprzednie studyjne wydawnictwo zespołu z 2015 roku cieszyło się bardzo dużą popularnością. Płytę, której zawartość stanowiła ekscytująca fuzja hedonistycznego house’u i oldschoolowego jazzu nabyło ponad 250 tys. fanów, a dzięki takim hitom jak Lone Digger czy Wonderland zespół zapraszany był do najpopularniejszych programów w brytyjskiej tv (m.in. Later… With Jools Holland, Jonathan Ross Show, Tonight at The London Palladium). 

Na nowym krążku zespół nie tylko sprostał wyzwaniu, jakim była ich poprzednia płyta, ale i osiągnął nowy poziom w swojej twórczości. Grupa ciągle zaciera granice między stylem nowoczesnym i vintage, a znana już z poprzednich płyt paleta jazzowych i swingowych dźwięków wzbogacona tutaj zostaje o elementy rhythm & bluesa, bossy i soulu, a produkcja mocno zakorzeniona jest w nowoczesności. Dwa lata spędzone w podziemnym studio nagraniowym zespołu zaowocowały płytą, która jest równocześnie radosna i uduchowiona we własnym stylu Caravan Palace. Po raz pierwszy zespół zaprosił również innych znakomitych wokalistów do udziału w nagraniach. 

Album promują dwa teledyski: 
Miracle


Plume


Muzyczna wirtuozeria zespołu w połączeniu z talentem i radością występów na żywo najlepiej widoczna jest podczas koncertów formacji, zespół ma na koncie wyprzedane koncerty w Anglii oraz występy na takich festiwalach jak np. Glastonbury, Boomtown, Secret Garden Party czy Wilderness. 


Lista utworów:
1 Miracle 
2 About You Feat. Charles X  
3 Moonshine  
4 Melancolia  
5 Plume  
6 Fargo             
7 Waterguns Feat. Tom Bailey 
 8 Leena  
9 Supersonics  
10 Ghost  
11 April  

______________________________________________________________
Informacja prasowa

Komentarze