Helloween „United Alive” [RECENZJA]


4 października 2019 roku nakładem niemieckiej wytwórni Nuclear Blast Records ukazało się koncertowe wydawnictwo zespołu Helloween zatytułowane United Alive. Zapraszamy do przeczytania recenzji niniejszego DVD.

W 2016 roku fanów Helloween zelektryzowała wiadomość o tym, że z okazji obchodów 30. rocznicy powstania formacji, grupa połączy siły z byłymi muzykami i wyruszy w wyjątkowe tournee zatytułowane Pumpkins United World Tour. Na jednej scenie stanęli więc wspólnie: Andi Deris, Michael Kiske, Michael Weikath, Kai Hansen, Markus Grosskopf, Sascha Gerstner i Daniel Löble. Grupa w poszerzonym składzie zapowiedziała także nagranie premierowego materiału - formacja ma zarejestrować wydawnictwo w tym roku. Premierę przewidziano na 2020 rok. Czekacie?Trasa koncertowa zawitała także do Polski – Helloween zagrali koncert w Warszawie (Hala Koło) – 28 listopada 2017 roku. Nie zabrakło oczywiście występów na dużych festiwalach, w tym podczas legendarnego Wacken Open Air. Występ na W:O:A 2018 został zarejestrowany na potrzeby niniejszego koncertowego DVD, a galerię zdjęć z tego koncertu znajdziecie TUTAJ.

Zanim do rąk fanów trafił zapis koncertów zebranych pod tytułem United Alive i United Alive In Madrid (tytuł zarezerwowany dla wersji na winylu i CD) grupa zaprezentowała szereg koncertowych teledysków promujących wydawnictwo. Ale po kolei…

Materiał live ukazał się w kilku wersjach, między innymi: DVD, LP i CD, koncertowy film, poza zapisem występu w Madrycie dla czternastu tysięcy fanów (który jest głównym materiałem na DVD), dostali także fragmenty koncertów na Wacken 2018, Sao Paulo, Santiago de Chile i Pradze oraz bogaty materiał dodatkowy (m.in. wywiady, bonusowe utwory i materiał zza kulis). Ten niemal trzygodzinny zapis zawiera bogatą setlistę, która powinna ukontentować każdego fana zespołu, a możliwość zobaczenia Helloween w wersji Pumpkins United jest niezwykłym przeżyciem i piszę tutaj z perspektywy osoby, która mogła zobaczyć show na Wacken na własne oczy. Przeniesienie tego materiału na nośnik DVD dał możliwość ponownego zagłębienia się w to dopracowane w każdym szczególe show, a widoczna chemia pomiędzy muzykami sprawia, że dajemy porwać się oglądanemu materiałowi. Oczywiście w setliście musiał nastąpić odpowiedni dobór i podział utworów. Fani zobaczą więc między innymi: otwierające DVD Halloween, Dr. Stein, I’m Alive, If I Could Fly, Are You Metal?, Rise And Fall, Perfect Gentlemen, Forever And One, I Can, A Tale That Wasn’t Right, Pumpkins United, Why, Keeper Of The Seven Keys, Mos-Kai-To, Future World, I Wan’t Out oraz Kai’s Medley, czyli wyjątkowy zestaw przygotowany przez Kaia Hansena.

Ocena: 9/10Komentarze