Alter Bridge w Warszawie: czasówka i najważniejsze informacje przed koncertem

fot. Dan Sturgess
Już jutro, 23 listopada, na jedynym koncercie w Polsce wystąpi Alter Bridge. Koncert odbędzie się w hali Arena Ursynów. 


Plan dnia wygląda następująco:
19.00 - otwarcie bram
20.00 - The Raven Age
20.55 - Shinedown
22.15 - Alter Bridge
Bilety w dniu dzisiejszym jeszcze w sprzedaży na stronach: www.ebilet.pl, www.eventim.plwww.biletin.pl oraz w sieci sklepów Media Markt.
Bilety w dniu koncertu dostępne będą na stronie www.ebilet.pl oraz w sieci Media Markt, a także nabyć je będzie można w klubie od godz. 19.00 (w punkcie przy wejściu do hali).

Fanklub Alter Bridge przygotował także specjalną akcję powitalną dla zespołu:
"Podobnie jak dwa lata temu w Warszawie, w trakcie koncertu pod sceną pojawi się duża flaga Polski, która zostanie wyniesiona w połowie utworu 'Ghost of Days Gone By'. Flaga powinna przewędrować na rękach fanów do stanowiska realizatorów i stamtąd znów w kierunku sceny. Gdy znajdzie się ponownie w pierwszych rzędach, prosimy fanów o utrzymanie jej tam do końca utworu. Zachęcamy również do spontanicznej zabawy dyrygowanej przez zespół w trakcie utworu 'Metalingus'. W połowie utworu następuje zwolnienie, podczas którego na niektórych koncertach fani siadają, by za chwilę pod kierownictwem wokalisty Mylesa Kennedy'ego wyskoczyć do góry. Zachęcamy fanów do pokazania najbardziej efektownego wyskoku na tej trasie koncertowej."

Zapraszamy do wspólnej zabawy i do zobaczenia pod sceną!

Metal Mind Productions
zaprasza
ALTER BRIDGE
+ special guests:
SHINEDOWN
THE RAVEN AGE

23.11.2019 - Warszawa, Arena Ursynów
Otwarcie bramek: 19:00
Start: 20.00

Ceny biletów:
240 PLN (w przedsprzedaży)
260 PLN (w dniu koncertu)

Najnowszy, szósty już w dorobku krążek Alter Bridge ukazał się 18 października w barwach Napalm Records. Na płycie  znajduje się 14 kompozycji, a kwartet w składzie Myles Kennedy (wokal, gitara), Mark Tremonti (gitary, wokal), Brian Marshall (bas) oraz Scott Philips (perkusja) osiąga tutaj twórczy szczyt swoich możliwości. Na "Walk The Sky" zespół czerpiąc z elementów ze swoich dotychczasowych płyt, stworzył coś zupełnie nowego. Już samo podejście do pracy nad nowym albumem było zupełnie odmienne niż przy poprzednich płytach formacji. Album powstał  na bazie kompletnych pomysłów na utwory, stworzonych przez Kennedy'ego i Tremontiego, a następnie utwory te szlifowane były przez cały zespół i w ten sposób narodził się "Walk The Sky". 

Alter Bridge powołany do życia został w 2004 roku i tego samego roku ukazał się debiutancki album kapeli "One Day Remains", który w samych tylko Stanach zyskał status Złotej Płyty.  W 2007 roku wydana została druga płyta formacji "Blackbird", a solo z tytułowej kompozycji zostało uznane  za 'Greatest Guitar Solo Of All Time' przez magazyn Gitarzysta. W 2010 roku premierę miał trzeci studyjny krążek Amerykanów "AB III", to właśnie z tej płyty pochodzi pierwszy no1 kapeli, singiel "Isolation". Kolejna płyta "Fortress" ukazała się w 2013 roku, krążek znalazł się na 12 miejscu Billboard Top 200 i zebrał świetne recenzje w takich magazynach jak np. Total Guitar, KERRANG!, The Guardian, Loudwire czy Ultimate Guitar. Pomiędzy wyprzedanymi koncertami w Europie i Ameryce Północnej chłopaki pojawili się w VH1 oraz na okładce magazynu Classic Rock, który nazwał 'Fortress' „najlepszą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobili”, podczas gdy Eddie Trunk umieścił ten album w swoim Top Ten płyt z ostatnich 10 lat. ”The Last Hero" z 2016 roku dał zespołowi pierwszy album na Top 10 od czasu ich debiutu. Formacja pojawiła się też  m.in. w programie  Jimmy Kimmel Live, a  i ich muzyka została użyta przez WWE, Major League Baseball czy też NASCAR.

Więcej informacji:Komentarze