Stranger Than Kindness. The Nick Cave Exhibition odbędzie się w Kopenhadze


Od 23 marca do 3 października 2020 roku w Danii odbędzie się wyjątkowa wystawa Stranger Than Kindness. The Nick Cave Exhibition.


Wystawa wspierana przez głównego sponsora Gucci i fundację Beckett-Fonden.

The Black Diamond, Kopenhaga
23 marca – 3 października 2020

Stranger Than Kindness: The Nick Cave Exhibition to podróż do kreatywnego świata muzyka i ikony kultury, Nicka Cave’a. Na wystawę składają się instalacje, oryginalne kompozycje dźwiękowe i ponad 300 obiektów pochodzących z prywatnej kolekcji Cave’a, archiwów Arts Centre Melbourne oraz kolekcji Royal Danish Library.

Wystawa prezentuje 50 lat życia Cave’a - pracę, inspiracje, multisensoryczną podróż po prawdziwych i wymyślonych wszechświatach. Wśród eksponatów znajdują się oryginały grafik, ręcznie pisane teksty piosenek, literatura, fotografie, materiały video, projekty i osobiste artefakty. Wszystko to pokazane we wciągający sposób, umieszczone w 8 salach.

Stranger Than Kindness eksploruje to, co kształtuje nasze życie i tworzy naszą tożsamość. Wystawa celebruje ciekawość oraz siłę kreatywnej duszy. Za rozwój i wygląd wystawy odpowiedzialne są Christina Back z Royal Danish Library i  Janine Barrand z Arts Centre Melbourne we współpracy z Nickiem Cave’em. Kuratorem i  producentem tego wydarzenia jest Royal Danish Library we współpracy z Australian Music Vault w Arts Centre Melbourne. Muzyka towarzysząca wystawie została skomponowana i nagrana specjalnie na tę okazję przez Nicka Cave’a i Warrena Ellisa.

Wystawie będzie towarzyszyła kaiążka Stranger Than Kindness, która ukaże się 23 marca 2020 roku nakładem Canongate. W książce znajdzie się także esej docenionego amerykańskiego pisarza Darceya Steinke’a.

Stranger Than Kindness: The Nick Cave Exhibition będzie można obejrzeć w:
The Black Diamond - Royal Danish Library
Søren Kiergaards Plads, Kopenhaga, Dania
W dniach 23 marca – 3 października 2020 roku
Poniedziałek - piątek 10:00-19:00, sobota 10:00-18:00, niedziela - nieczynne.

Informacja o biletach:
Po rezerwacje zapraszamy na stronę: www.thenickcaveexhibition.com
Bilety: 12€
Rabat Early Bird dostępny od 21 listopada do 4 grudnia 2019 r.

Nick Cave
Nick Cave występuje na scenie od ponad 40 lat. Jego najbardziej znanym projektem  jest grupa Nick Cave & The Bad Seeds, dla której komponuje i w której śpiewa. Ostatni album zespołu zatytułowany „Ghosteen” został uznany za najlepszy w ich karierze. Cave komponuje także muzykę do filmów i pisze powieści.
Niedawno odbyły się spotkania Nicka Cave’a z publicznością, nazywane Conversations, które pozwoliły artyście nawiązać bardziej bezpośrednią i głębszą relację z fanami.

Royal Danish Library
Royal Danish Library ma jedną z największych w północnej Europie kolekcji rzadkich książek, manuskryptów i pamiątek związanych z artystami. Black Diamond służy miejsce wydarzeń kulturalnych - odbywają się tu wystawy, dyskusje i koncerty. Osoby odpowiedzialne za wystawę pod wodzą Christiny Back, współpracowały już z międzynarodowymi artystami tworząc przestrzenny i multisensoryczny sposób opowiadania.

Australian Music Vault w Arts Centre Melbourne
Arts Centre Melbourne jest dumnym kustoszem australijskiego Performing Arts Collection, największej i najważniejszej australijskiej kolekcji, poświęconej pozyskiwaniu, ochronie i interpretacji australijskiego cyrku, tańca, muzyki, opery i dziedzictwa teatru.
W 2006 roku Nick Cave przekazał swoje archiwa do tej kolekcji. Australian Music Vault jest rozwijany przez Arts Centre Melbourne w celu uczczenia współczesnej australijskiej historii muzyki.

GUCCI
Powstały we Florencji w 1921 roku, Gucci jest jedną z wiodących na świecie luksusowych marek modowych. Jest doceniana za kreatywność, nowatorstwo i dobre włoskie rzemiosło. Gucci jest częścią grupy Kering, która zarządza wieloma markami związanymi m.in. z modą, biżuterią czy zegarkami.
Po więcej informacji www.gucci.com

Beckett-Fonden
Beckett-Fonden to duńska fundacja utworzona 26 czerwca 1989 roku przez malarza Paula Becketta i jego żonę Birte Beckett. Beckett-Fonden to charytatywna organizacja, wspierająca sztukę, kulturę, nauki medyczne i ochronę przyrody.


Komentarze