HammerFall wystąpił w Krakowie [RELACJA Z KONCERTU]


Formacja HammerFall w towarzystwie grup Battle Beast i Serious Black zagrała dwa koncerty w Polsce. Zapraszamy do przeczytania relacji z koncertu w Krakowie.

W ramach promocji nowego krążka – wydanej nakładem Napalm Records 16 sierpnia 2019 roku płyty Dominion - grupa wystąpiła już podczas letniej trasy festiwalowej, grając na największych festiwalach w Europie, w tym podczas jubileuszowego, Wacken Open Air 2019 (galerię zdjęć z koncertu HammerFall na W:O:A 2019 znajdziecie TUTAJ). Nadszedł więc czas na wyruszenie w klubowe tournee, w ramach którego formacja zagrała aż dwa koncerty w Polsce. Przedwczoraj – 18 lutego – grupa wystąpiła w warszawskim klubie Progresja, natomiast wczoraj – w krakowskim Klubie Studio. W trasie HammerFall wspierają otwierający koncerty Serious Black oraz gość specjalny – grupa Battle Beast (zobaczcie zdjęcia z koncertu Battle Beast na Wacken 2019 TUTAJ).
_______________________________________
Zobacz także: Nasz wywiad z Noorą Louhimo (Battle Beast) TUTAJ.
Zobacz także: HammerFall prezentuje teledysk do Second To One TUTAJ.
Zobacz także: Phil Anselmo & The Illegals zagrają koncert w Polsce TUTAJ.
Zobacz także: Foreigner zagra w Katowicach TUTAJ. 
Zobacz także: Helloween zagra koncert w Polsce TUTAJ.
__________________________________

Tuż przed startem tournee HammerFall zaprezentował nową wersję utworu (oraz teledysk) Second To One, w którym gościnnie wystąpiła wokalistk Battle Beast – Noora Louhimo. Podczas tej trasy można także było nabyć wyjątkowy, limitowany singiel z numerem, dostępny tylko na stoisku zespołu podczas World Dominion Tour. Podczas niektórych koncertów fani mieli także możliwość zobaczenia duetu na żywo.

Zespół Serious Black punktualnie o 19.30 rozpoczął swój krótki set. Formacja promuje obecnie swoje najnowsze studyjne wydawnictwo – wydany zaledwie 31 stycznia 2020 roku nakładem AFM Records album Suite 226. Grupa została świetnie przyjęta przez zgromadzonych już w Klubie Studio widzów. 


Formacja Battle Beast promuje obecnie swoje najnowsze wydawnictwo – No More Hollywood Endings – które ukazało się nakładem Nuclear Blast Records 22 marca 2019 roku. Podczas krakowskiego koncertu nie zabrakło więc utworów przede wszystkim z najnowszego albumu. Przepełniony energią koncert formacji skutecznie rozgrzał publikę przed gwiazdą wieczoru. Wokalistka grupy, Noora Louhimo, znana z tego, że na żywo jest prawdziwym wulkanem energii swoim głosem poderwała do zabawy chyba każdego w klubie. HammerFall dokonał słusznego wyboru zapraszając Battle Beast jako gościa specjalnego trasy. Podczas krótkiego show usłyszeliśmy między innymi: King For Day, Eden, Straight To The Heart, No More Hollywood Endings, czy Beyond The Burning Skies.


_____________________________________________________
 Zobacz także: Metal Hammer Festival wraca. Deftones headlinerem TUTAJ
Zobacz także: The Australian Pink Floyd Show wkrótce w Krakowie TUTAJ. 
Zobacz także: Tarja zagra dwa koncerty w Polsce TUTAJ.
Zobacz także: Deep Purple zagra w Łodzi TUTAJ.
Zobacz także: Fish zagra w Polsce TUTAJ.
Zobacz także: Steel Panther zagra w Polsce TUTAJ.
_________________________________

Koncert HammerFall w Krakowie wypadł w 50. urodziny wokalisty grupy – Joacima Cansa. Fani mogli więc nie tylko zobaczyć swoich idoli na żywo, ale także w niepowtarzalny sposób świętować urodziny muzyka. Nic więc dziwnego, że kiedy tylko na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru wśród publiki pojawiły się… kolorowe balony. Oczywiście nie obyło się także od odśpiewania Sto Lat tego wieczoru, a sam Joacim przyznał, że choć nie ma pojęcia, co fani śpiewają, to bardzo im dziękuje.

Grupa na długo przed rozpoczęciem tournee zapowiadała, że podczas tej trasy towarzyszyć będą im nie tylko świetne supporty, ale także większa będzie sama produkcja. I nie były to mrzonki. Znajdująca się wysoko perkusja – a za nią rozświetlany młot – to tylko część show. Do tego dołóżmy wysublimowaną grę świateł i oprawę sceniczną. 

Formacja HammerFall w Klubie Studio wykonała przekrojowy materiał – z przeważającą ilością materiału z najnowszego krążka grupy. Fani usłyszeli między innymi: Never Forgive, Never Forget; One Against The World, Heeding The Call, Hallowed Be My Name, Blood Bound, Redemption, Renegade, Last Man Standing, zamykający właściwą część setu Let The Hammer Fall, na bis Hammer High, (We Make)Sweden Rock oraz Hearts On Fire. 


HammerFall rozgrzał widownię, a atmosfera w Klubie Studio była gorąca nie tylko ze względu na okrągłe urodziny wokalisty. Grupa dała z siebie 100 procent, a dla wielu fanów był to z pewnością niezapomniany koncert. 

Komentarze