Black River zapowiada premierę Ep-ki "Generation aXe" i trasę koncertową


Już 19 marca br. będzie miała miejsce premiera nowego wydawnictwa zespołu BLACK RIVER, zatytułowanego "Genaration aXe". Tego samego dnia zespół rusza w trasę koncertową.
Mini album promuje utwór „Whiplash”. Posłuchajcie nagrania: Maciej Taff, wokalista Black River, tak komentuje pomysł wydania mini albumu:

"Pewnej nocy obudziłem się mega wkurwiony i nie mogłem już zasnąć, zdałem sobie sprawę, że poziom tego absurdu, który nas otacza przekroczył wszelkie granice, że jest już nie do zniesienia, że to nie jest taki świat, w jakim chcemy żyć, my, nasze rodziny i nasi przyjaciele.  Spotkaliśmy się z chłopakami i było jasne, że wszyscy mamy w sobie ten sam gniew,  tę samą niezgodę na rzeczywistość, ten sam wkurw. Postanowiliśmy wyrazić to w naszej muzie, nagrać 3-4 utworową EPkę, wyrzygać ten cały jad. Spotkaliśmy się pierwszy raz na próbie, zaczęliśmy rozmawiać, grać i po 2 tygodniach Daray już siedział w studio, zamiast  3 utworów powstało  11, bez kalkulacji, na pełnym gniewie. Sądziłem, że jak już nagramy, to nam „przejdzie"... nie przeszło!".

"Generation aXe" to limitowane wydawnictwo które będzie dostępne wyłącznie na koncertach w formie CD (Digi Pack). Znalazło się na nim dziesięć premierowych utworów, plus bonus track w postaci coveru The Doors "Break On Through".

Track Lista:

1. Oxygen
2.  Joker
3. Whiplash
4. Under My Flag
5. Generation aXe
6. Crossover Love
7. Civil Army
8. Burn It
9. Motherless
10. Inner Hell

+ bonus track

11. Break On Through *

Wiosenna trasa koncertowa obejmuje dziesięć miast i podczas której BLACK RIVER towarzyszyć będzie zespół VOTUM.

Oto pełna lista wydarzeń:

19.03 POZNAŃ - Klub u Bazyla
20.03 WROCŁAW - Klub Pralnia
21.03 KROSNO - Rock Klub Iron
26.03 LUBLIN - Klub 30
27.03 WARSZAWA - Proxima
28.03 TYCHY - Underground Club
29.03 DĄBROWA GÓRNICZA - Rock Out
03.04 GDAŃSK - Drizzly Grizzly
04.04 ŁÓDŹ - Magnetofon
24.04 ZABRZE - CK Wiatrak

BLACK RIVER zagra także podczas drugiego dnia tegorocznej edycji MYSTIC FESTIVAL która odbędzie się w dniach 10 - 11.06 w Krakowie, a 01.08 na Pol'And'Rock Festiwal w Kostrzynie nad Odrą na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.
Komentarze