Kończy się czas na zagłosowanie w plebiscycie Złotego Bączka


W najbliższy poniedziałek poznamy zespoły, które głosami publiczności przejdą do drugiego etapu plebiscytu Złotego Bączka. Fani festiwalu oddali już ponad 27 tys. głosów. W czołówce znajdują się m.in. Majka Jeżowska Band, Kwiat Jabłoni, Avatar i Skunk Anansie."Złoty Bączek to mosiężna nagroda przyznawana jako wyraz uznania publiczności dla najlepszego zespołu występującego na ostatniej edycji Pol’and’Rock Festival. W plebiscycie uczestniczą wszystkie zespoły, które zagrały na Dużej i Małej Scenie festiwalu, a także - po raz pierwszy w historii - Nocnej Scenie ASP, za wyjątkiem ostatnich laureatów rywalizacji. Wręczane są dwie nagrody - osobne dla wykonawcy polskiego i zagranicznego - i dla każdej z tych kategorii prowadzone jest oddzielne głosowanie" - informują organizatorzy.

"W poniedziałek 30 marca poznamy 20 zespołów (po 10 dla każdej kategorii), które głosami publiczności zakwalifikowały się do kolejnego etapu plebiscytu. Wraz z rozpoczęciem tego etapu osoby, które już wzięły udział w głosowaniu, otrzymają możliwość ponownego oddania głosu. Zespoły zachowają swój dorobek oddanych głosów" - kontynuuje ekipa Pol'And'Rock. 

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 30 lipca - 1 sierpnia 2020 roku. Na pięciu scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców. Potwierdzono już występy kapel takich jak: Dropkick Murphys, While She Sleeps, King Gizzard & The Lizard Wizard, Clutch, Pidżama Porno, Tagada Jones,  Ørganek, Static X, Jinjer, a na Małej Scenie pojawią się, między innymi, The Rumjacks, Death Angel, czy Dirty Shirt, The Exploited. 

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP

.


Komentarze