Niepowtarzalny seans filmu The Wall z muzyką na żywo!


Włoski zespół RanestRane odda hołd angielskiej legendzie rocka progresywnego, Pink Floyd. Kto jeszcze nie widział napisanego przez Rogera Watersa filmu „The Wall”, będzie miał doskonałą  okazję żeby obejrzeć go z podkładem na żywo.  Soundtrack pochodzi oczywiście z płyty o tej samej nazwie.


Pink Floyd nie trzeba przedstawiać, z kolei RanestRane to idealna ekipa, żeby odegrać nieśmiertelne „The Wall”. A to dlatego, że cineconcerto, czyli nagrane na nowo ścieżki dźwiękowe do dzieł filmowych to właśnie ich specjalność. Panowie uwielbiają eksperymentować, kochają rock-operę i w swoich interpretacjach pozwalają sobie na kreatywność.  Docenili to między innymi Steve Rothery i Steve Hogarth z zespołu Marillion, z którymi RaneStrane nagrało koncert i wielokrotnie występowało.

Rzymscy muzycy rozpoczęli działalność w 2000 roku. Na koncie mają 5 albumów o wdzięcznych, oczywiście filmowych tytułach, takich jak „The Shining” czy „2001: A Space Odyseey”.

Obecny skład obejmuje Maurizio Meo (gitara basowa), Daniele Pomo (wokal, perkusja), Massimo Pomo (gitary) i Riccardo Romano (instrumenty klawiszowe). Ich muzyczne inspiracje to między innymi Genesis, PFM, Goblin czy Marillion.

Podczas koncertu zagrają trzydziestominutowy set złożony z własnych utworów, a następnie odegrają słynną „Ścianę” do odtwarzanego na dużym ekranie filmu „The Wall”, w którego tworzenie zaangażowana była ekipa Pink Floyd.

Daty wydarzeń:
19.05.2020 Poznań, Estrada Poznańska
20.05.2020 Piekary Śląskie, MDK

Bilety w cenie 65 zł (75 zł w dniu koncertu)
Komentarze