Uli Jon Roth i inni zagrają na Festival Indian Summer


Pierwsza edycję Indian Summer Festival odbędzie się w Poznaniu u schyłku lata, od 26 do 27 września. Independent Music Market i Agencja Oskar zapraszają na imprezę przygotowaną z myślą szczególnie o fanach rocka progresywnego. Na scenie zabytkowego Centrum Kultury Zamek wystąpią legendy i wschodzące gwiazdy gatunku. Takiego wydarzenia w Wielkopolsce jeszcze nie było! Indian summer, czyli po polsku babie lato, ma szanse stać się nową tradycją.

Wydarzenie to dwa magiczne wieczory w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, które z pewnością zapadną na długo w sercach fanów rocka progresywnego. Obsada Festiwalu to mieszanka legend i gwiazd rocka oraz prog rocka, to szeroki wachlarz stylistyczny, to wreszcie wspaniała okazja, by spełnić swoje muzyczne marzenia i zobaczyć na scenie ulubionych, często naprawdę legendarnych wykonawców!

Festiwal odbędzie się w dniach 26 - 27 września 2020, w przepięknej oprawie XIX-wiecznego Zamku Cesarskiego w Poznaniu. Na scenie pojawi się łącznie dziewięć zespołów.

Skład zapowiada się naprawdę imponująco!

Sobota, 26 września 2020:

IQ, ULI JON ROTH, THE BREW, COLLAGE, KARFAGEN

Niedziela, 27 września 2020:

MOSTLY AUTUMN, ANEKDOTEN, GALAHAD, TIGER MOTH TALES

Przedsprzedaż biletów od  11 marca.
Ceny wejściówek:

Do 30.06
Bilet jednodniowy:
169zł – miejsce stojące
250zł – miejsce siedzące (limitowane 140 miejsc)
Karnet dwudniowy:
290zł – miejsce stojące
450zł – miejsce siedzące

Od 01.07
Bilet jednodniowy:
189zł – miejsce stojące
280zł – miejsce siedzące (limitowane 140 miejsc)
Karnet dwudniowy:
319zł – miejsce stojące
499zł – miejsce siedząceSobota 26 września:

IQ – gwiazda pierwszego wieczoru, brytyjska legenda rocka neoprogresywnego, od niemal 40 lat na światowych scenach, a ich koncert w Polsce to prawdziwy rarytas. IQ to między innymi zjawiskowy Mike Holmes, jeden z najwspanialszych gitarzystów w historii muzyki art rockowej oraz wyjątkowy i charyzmatyczny frontman, Peter Nicholls. Anglicy przyjadą do Polski z nowym, znakomicie ocenianym albumem studyjnym „Resistance”.

ULI JOHN ROTH - legendarny gitarzysta Scorpions, z którymi współtworzył albumy „In Trance”, „Virgin Killer” oraz „Taken By Force”. Muzyk zespołów UFO czy ELECTRIC SUN. Jeden z najlepszych gitarzystów hardrockowych wszechczasów, doceniony między innymi przez prestiżowy magazyn „Guitar World”!

THE BREW – wszystko, co najlepsze w muzyce rockowej, kumuluje się w tym brytyjskim trio. To połączenie blues i hard rocka z domieszką progresji, podane w bardzo energetycznym show! Z pewnością rozgrzeją publiczność do czerwoności!

COLLAGE – należą do klasyków polskiej sceny. Od lat stanowią absolutną czołówkę na naszym podwórku. Możemy spodziewać się, że będzie nieco sentymentalnie – panowie na pewno zagrają materiał z legendarnego albumu „Moonshine” z 1994 roku, ale… Zespół przyjedzie także z nową płytą zaplanowaną na 2020 rok! Będzie to pierwszy album od 25 lat!

KARFAGEN – to prawdziwa gratka tego festiwalu. Ukraińska grupa wystąpi na otwarcie imprezy. Muzycy zza wschodniej granicy to uznana marka na mapie europejskiej muzyki art rockowej. Ich twórczość to mieszanka stylistyczna, którą trudno opisać w jednym zdaniu – liryczny kobiecy wokal, chóralny męski głos, etniczne i klasyczne instrumenty, folk, jazz-rock i 13 albumów. Po prostu trzeba posłuchać.

Niedziela 27 września:

MOSTLY AUTUMN – sobotnia wisienka na torcie, drugi headliner, który zakończy tegoroczną edycję imprezy. Działają na rockowych scenach od 1995 roku. Zespół słusznie kojarzony jest ze sceną prog rockową, ale w swoje kompozycje wplata muzykę celtycką, indie, a nawet pop! Zespół zawita do Polski z zupełnie nowym materiałem koncertowym, opartym zarówno o płytę „White Rainbow” z 2019 roku jak i uwielbiane przez fanów utwory z 25-letniej już historii.

ANEKDOTEN - Szwedzka formacja, której inspiracje stanowią klasyki takie jak „King Crimson” czy „Emerson Lake & Palmer”. W ich muzyce słychać niezwykłe przywiązanie do tradycji i nordyckiego folkloru, ale i także klasyczne podejście do grania, z wykorzystaniem magicznego brzmienia Mellotronu. Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów skandynawskiego prog rocka.

GALAHAD - Rycerze Albionu są w bardzo wysokiej formie, czego dowiedli swoim najnowszym albumem „Seas Of Change”. W Polsce czują się niezwykle komfortowo, bo mają tu rzesze fanów, co przekłada się na fenomenalne koncerty. Kochamy ich za profesjonalizm i za to, że po występach tak chętnie wdają się w dyskusje z fanami.

TIGER MOTH TALES – sobotnią część festiwalu rozpocznie projekt kierowany przez multi-instrumentalistę Petera Jonesa, znanego także między innymi z występów w zespole Red Bazar czy Camel. Pete jest niewidomy, ale brak zmysłu wzroku rekompensuje mu ogromna wyobraźnia, niesamowity słuch, wyczucie i opanowana niemal do perfekcji technika. Twórczość Tiger Moth Tales przypadnie do gustu szczególnie fanom muzyki neoprogresywnej spod znaku takich tuzów jak Arena czy Frost.Komentarze