Książka "Piekło na ziemi - zakulisowe opowieści z życia legend metalu" już dostępna w sprzedaży

fot. okładka książki

21 maja br., nakładem wydawnictwa Kagra ukazała się książka Piekło na ziemi - zakulisowe opowieści z życia legend metalu, autorstwa Jona Wiederhorna. 


Wydawca tak przedstawia publikację:

"Heavy metal to nie muzyka, to styl życia. Za kulisami często bardziej nieobliczalny niż na scenie. Demolka, rozpusta, przekraczanie granic – Jon Wiederhorn zebrał szalone, zabawne, a czasem przerażające anegdoty na temat życia, jakie wiedli, od takich gwiazd metalu, jak muzycy Black Sabbath, Judas Priest, Twisted Sister, Nine Inch Nails, Megadeth, Slayer i wielu innych. Heavy metal zawsze przyciągał barwne jednostki, gardzące konwenansami, a życie w trasie to prawdziwa puszka Pandory szalonych doświadczeń. Metal dał też tym wszystkim buntownikom poczucie przynależności i tożsamości. Piekło na Ziemi to unikatowa kompilacja barwnych, demoralizujących, ale i inspirujących opowieści z pierwszej ręki".

A tak książkę opisują sami muzycy:

„Zerwij kurtynę zasłaniającą kulisy metalowego świata i wskocz prosto w otchłań szalonych rockandrollowych eskapad! Wciągnie cię w nią Piekło na Ziemi – zanurzysz się w niej dzięki lekturze opowieści, które w całej okazałości ujawniają panujący w tym świecie chaos, erotykę i psychotyczną manię”.

– Rob Halford, Judas Priest


„Książka Piekło na Ziemi autorstwa Jona Wiederhorna jest niczym skrzynia skarbów pełna skandalicznych, bezkompromisowych anegdot metalowych, począwszy od opowieści dość histerycznych, przez przerażające, a kończąc na tych z gatunku obrzydliwych. Każdy rozdział to nowy poziom szaleństwa!”.

– Scott Ian, Anthrax, S.O.D., The Damned Things

„Choć ja osobiście mógłbym opowiedzieć mnóstwo podobnych, totalnie odjechanych historii metalowych, jestem, k**wa, tylko jednym z wielu. W książce Piekło na Ziemi Jon Wiederhorn uchwycił energię, emocje i szaleństwo całej subkultury metalowej, nie tylko muzyków thrashowych, ale także szerokiej gamy artystów innych gatunków, w tym klasycznego metalu, death metalu, a nawet szalonych po*ebów podpalających kościoły i grających black metal”.

– Gary Holt, muzyk zespołów Exodus i Slayer


„Piekło na Ziemi to bez wątpienia najgłębsze spojrzenie na życie profesjonalnych muzyków metalowych. W przeciwieństwie do biografi i rockowej, ta książka – zapis rozmów z muzykami – daje dokładne zrozumienie tego, co faktycznie dzieje się za sceniczną kurtyną. Żaden inny autor nie opisał tego gatunku lepiej niż Jon, a ta książka jest darem dla wszystkich, którzy oddali swoją duszę bogom metalu”.

– Ben Weinman, The Dillinger Escape Plan
Komentarze