Moonspell zapowiada reedycję albumu "The Butterfly Effect"

fot. materiały prasowe

Zespół Moonspell zapowiedział reedycję albumu The Butterfly Effect. Kiedy ukaże się wydawnictwo?

7 sierpnia 2020 roku nakładem Napalm Records ukaże się reedycja albumu The Butterfly Effect. Wydawnictwo zostało zarejestrowane w Londynie, w 1999 roku. Płyta jest czwartym krążkiem w dorobku formacji.

Wydawnictwo ukaże się w wielu formatach, między innymi na winylu i kasecie magnetofonowej. Reedycja będzie zawierać dwa nowe remiksy, na nowo zaprojektowaną okładkę i layout, a także ekskluzywny rozdział zatytułowany Butterfly FX, z biografii zespołu Wolves Who Were Men.

Fernando Ribeiro tak wypowiada się o płycie: 

"The Butterfly Effect to nasz najbardziej ekscentryczny i skandaliczny album. Nigdy tak naprawdę nie znaliśmy głębi i nienawiści w stosunku do niej, ponieważ nasz umysł był rozciągnięty i otwarty na rozbudowę, o której, ani my, ani nasi fani - nie pomyśleliśmy. Reedycja i przeprojektowanie, stawia tę niezwykłą kolekcję piosenek - zainspirowaną przez kulturę bitników, elektronikę i technologiczną apokalipsę - w innym świetle. Ze światem, w którym świat stał się siecią, pojęcie motyla, który bije małymi skrzydełkami na Wschodzie - powodując gwałtowne trzęsienie Ziemi na Zachodzie - nigdy wcześniej nie było bardziej aktualne, co daje naszej ekstrawagancji z 1999 roku nowe znaczenie i zasięg. Wszystko jest wszędzie, efekt motyla".

Tak prezentuje się lista utworów i okładka płyty:

1. Soulsick
02. Butterfly FX
03. Can't Bee
04. Lustmord
05. Selfabuse
06. I Am The Eternal Spectator
07. Solitary Vice
08. Dissapear Here
09. Adaptables
10. Angelizer
11. Tired
12. K

+ 7" Vinyl Bonus Tracks:

13. Never Stop to Hurt You (Lustmord Remix by Pedro Paixão)
14. Angelized (Angelizer Remix by Pedro Paixão)Komentarze