Solowy album Michała Giercuszkiewicza dostępny w sprzedaży


Jedna z największych indywidualności polskiej sceny muzycznej, charyzmatyczny perkusista, nietuzinkowa osobowość, żywa legenda bluesa, rocka i jazzu. Dziś ukazuje się wyjątkowe wydawnictwo, podwójny album Michała "Giera" Giercuszkiewicza zatytułowany "Wolność".


Na pierwszym krążku zatytułowanym „Dzisiaj” znajdują się premierowe kompozycje w wykonaniu znakomitych muzyków polskie sceny bluesowej, rockowej i jazzowej, którzy zaproszeni i zainspirowani przez Michała Giercuszkiewicza występują tutaj w różnych konfiguracjach (m.in. Apostolis Anthimos, Michał Kielak, Józef Skrzek, Leszek Winder, Grzegorz Kapołka). Jak wyglądały prace nad tym albumem zobaczyć można tutaj: https://youtu.be/iZ7qEBoGfoo.

Druga płyta pod tytułem „Wczoraj” to interesujący zestaw nigdy wcześniej niepublikowanych nagrań, w tym m.in. koncert zespołu Kwadrat z 1981 roku podczas festiwalu „Rock na Wyspie” we Wrocławiu, unikalne nagrania koncertowe Ryszarda Riedla i zespołu Dżem, Józefa Skrzeka z grupą Bezdomne Psy, Janka „Kyksa” Skrzeka oraz Śląskiej Grupy Bluesowej.

Michał „Gier” Giercuszkiewicz swoją karierę zaczynał na początku lat 70. w zespole Apogeum. Ten muzyk z wielkim dorobkiem to perkusista wielu legendarnych polskich zespołów bluesowych i rockowych, (m.in. Dżem, Apogeum, Kwadrat, Krzak, SBB, Free Surprises, Cree, Bezdomne Psy, Śląska Grupa Bluesowa, Jan i Józef Skrzek, Loco Richter, Elżbieta Mielczarek). Giercuszkiewicz współtworzył i nagrał większość znanych utworów grupy Dżem z Ryszardem Riedlem. Artysta ten od wielu lat mieszka w Bieszczadach w zbudowanym przez siebie domu na wodzie na Zalewie Solińskim.

Obecnie trwają również prace nad filmem o tym charyzmatycznym artyście. Reżyserem i głównym operatorem dokumentu „30 Lat Wymówek” jest Armand Urbaniak.
Lista utworów:   
CD 1 – DZISIAJ:
Dwa księżyce
Dolne miasto
Nocny prąd
Gyear
Tratwa
Friendship
Mich
Wyspa Skalista
Pan Demon
Wolność
Wpadnę jutro
CD 2 – WCZORAJ:
Polowanie na leśniczego – Kwadrat
Czerwony jak cegła – Dżem
Whisky – Dżem
Zielony Śląsk – Józef Skrzek & Bezdomne Psy
Szum z Bieszczad – Józef Skrzek & Bezdomne Psy
When You Left Me – Jan Kyks Skrzek & ŚGB
Do przyjaciela – Jan Kyks Skrzek & ŚGB
Kino – ŚGB
Nikt nie zna swej godziny – ŚGB
Ted – ŚGB

Muzycy:
CD 1 – DZISIAJ::
Michał Giercuszkiewicz – perkusja, instrumenty perkusyjne 
Apostolis Anthimos – gitara, instrumenty klawiszowe 
Bronisław Duży – puzon 
Krzysztof Głuch – piano 
Antoni Gralak – trąbka
Grzegorz Kapołka - gitara 
Michał Kielak - harmonijki 
Agnieszka Łapka – śpiew 
Andrzej Rusek – gitara basowa, instrumenty klawiszowe i inne 
Mirek Rzepa – gitara, gitara basowa 
Jorgos Skolias - śpiew 
Józef Skrzek – moog, piano, etc.
Leszek Winder – gitara Komentarze