Batushka zapowiada mini album


Zespół Batushka zapowiedział wydanie mini albumu.

Batushka powraca z nową, zawierającą pięć utworów Ep-ką. Wydawnictwo zatytułowane РАСКОЛ / RASKOL ukaże się 7 sierpnia 2020 roku. Sam tytuł który oznacza podział,schizmę, odnosi się do historii zawartej na nowym wydawnictwie, ale jest również alegorią do obecnej sytuacji zespołu.

RASKOL to pięcioczęściowa opowieść zawarta w pieśniach - Irmosach połączona w jedną spójną całość. Liryczna część opowieści powstała na podstawie własnych interpretacji tekstów zawartych w Sticherarionie, księdze, która z powszechnego użycia liturgicznego zniknęła po reformie przeprowadzonej przez patriarchę Nikona w XVII wieku. Na dzień dzisiejszy księga ta używana jest przez staroobrzędowców wszystkich konfesji i była jedną z przyczyn Wielkiej Schizmy z XVII wieku i podziału w cerkwi prawosławnej.

Muzycznie zespół powraca do swoich korzeni, umiejętnie rozbudowując klimat zawarty na debiucie z 2015 roku, nadając mu nowej rozwiniętej formy, ciemnego monastycznego brzmienia. Słychać też kolejny krok w muzycznym rozwoju zespołu oraz inspiracje wschodnią kulturą prawosławia, nie tylko odnoszącą się do bizantyjskiej Grecji, czy też rosyjskiej monodii.

Konceptem graficznym wydawnictwa oraz okładką zajął się podlaski artysta, Maciej Szupica. Nagrania miały miejsce w maju bieżącego roku, w których uczestniczył cały ośmioosobowy skład zespołu. Wydawnictwo będzie miało swoją premierę  7 sierpnia w formie zdigitalizowanej, CD, limitowanego digi packa oraz kasety. Miesiąc później pojawią się limitowane wersje winylowe.

Pre-order: https://store.witchinghour.pl/

Tracklista:
01. ИРМОС I / IRMOS I
02. ИРМОС II / IRMOS II
03. ИРМОС III / IRMOS III
04. ИРМОС IV / IRMOS IV
05. ИРМОС V / IRMOS V

Komentarze