Korpiklaani prezentuje dwa filmy dokumentalne we współpracy z Kimmo Kuusniemi


Zespół Korpiklaani i Kimmo Kuusniemi połączyli siły na potrzeby dwóch filmów dokumentalnych.Fińska grupa Korpiklaani i twórca filmowy Kimmo Kuusniemi wspólnie przemierzyli Rosję – podróżując z St. Petersburga na Syberię i z powrotem. Z kolei, podczas japońskiej odnogi trasy, formacja miała więcej czasu na zgłębienie nawyków i historii kultury japońskiej. Z obu tras powstał materiał dokumentalny, stworzony przez Kimmo Kuusniemi. 

Kimmo Kuusniemi komentuje: „Ni musiałem się dwa razy zastanawiać, kiedy Jonne (wokalista) zapytał mnie, czy zechciałbym zrobić dokument o rozszerzonej trasie Korpiklaani [nazwanej] Russia / Siberia Tour. Od razu wiedziałem, że będzie to niepowtarzalna podróż. Zwiedzałem świat intensywnie, tworząc filmy, ale ta przygoda była kompletnie inna, od tego, co doświadczyłem. Z uwagi na realia harmonogramów, przez cały czas w drodze i w samolotach, pociągach i w samochodach zmusiły mnie do ponownego przemyślenia sprzętu i technik filmowych. To okazało się świetnym ryzykiem, które się opłaciło, ponieważ dokument wygląda jak coś, czego jeszcze Nidy wcześniej nie wiedziałeś”.

„Podczas koncertów Timmo wmieszał się w publikę i był prawie niezauważalny ze kamerą na gimbalu. Był w stanie naprawdę oddać prawdziwe odczucia wypełnionego po brzegi koncertu. Kiedy patrzę na te dokumenty, [widzę, że] naprawdę złapały esencję podróży, przesłuchań i zespołu na scenie” – komentuje Tuomas Rounakari (skrzypce).


„Jedną świetna rzeczą z robienia tych dokumentów było to, że poznałem Tuomasa. Podobnie myślimy i już teraz pracujemy razem nad kilkoma projektami nazwanymi SAMPO, które łączą muzykę i mity. Więcej na ten temat wkrótce” – zapowiada Kimmo.

Made In Russia i Live in Japan są już dostępne w formie VOD (Video On Demand). Oba nagrania zostały sfinansowane częściowo przez kampanie crowdfundingowe. Więcej na temat Made In Russia znajdziecie TUTAJ, a o dokumencie Live In Japan z kolei TU.Komentarze