Nowy album ROME dostępny w sprzedaży


Po opublikowaniu w styczniu ubiegłego roku bardzo dobrze przyjętego albumu „Le Ceneri Di Heliodoro”, pochodząca z Luksemburga formacja Rome, wydała nowy materiał. 


"The Lone Furrow" określany jest jako najdoskonalsze dzieło w trwającej 15 lat karierze Rome i zarazem logiczne zwieńczenie poprzednich płyt zespołu dowodzonego przez Jerome Reutera.

Twórczość niegdyś związanego z wytwórnią Cold Meat Industry, Rome nadal pozostaje poza mainstreamem, a sam Reuter często nazwany jest outsiderem. Nowy album to mroczna krytyka współczesnego świata, ale podana w delikatny sposób. Sam Reuter określa płytę jako podróż przez opustoszałe krajobrazy historii; duchowe poszukiwanie i jednocześnie zaproszenie do europejskiej tradycji myśli literackiej: od Hermanna Hesse do Nietzschego, od Tacyta do Orwella, od Owidiusza do Eddy, od Yeatsa do Baudelaire'a.

Wielojęzyczny charakter twórczości Rome był zawsze niezwykle istotny dla Jerome Reutera, który w mistrzowski sposób operuje słowem. Na "The Lone Furrow" Reuter śpiewa głównie po angielsku, ale także po francusku i niemiecku. Na nowym albumie nie zabrakło gości specjalnych - jednym z nich jest Adam Nergal Darski, który zarejestrował partie wokalne w utworze "The Angry Cup".

Szczegółowa tracklista "The Lone Furrow" przedstawia się następująco:

01 Masters of the Earth (ft. Aki Cederberg)
02 Tyriat Sig Tyrias
03 Ächtung, Baby! (ft. Alan Averill of PRIMORDIAL)
04 Making Enemies in the New Age (ft. Joseph D. Rowland of PALLBEARER)
05 The angry Cup (ft. Adam Nergal Darski of BEHEMOTH/ME AND THAT MAN)
06 The Twain
07 Kali Yuga über Alles
08 The Weight of Light
09 The Lay of Iria (ft. J.J. of HARAKIRI FOR THE SKY)
10 On Albion’s Plain
11 Palmyra (ft. Laure Le Prunenec of IGORRR/RÏCÏNN)
12 Obsidian
13 A Peak of One's Own


Album "The Lone Furrow" można nabyć TUTAJ.Komentarze