Zespół Bantha Rider zapowiada debiutancki album

 

Kilka lat od premiery debiutanckiego EP, warszawskie trio Bantha Rider zapowiedziało premierę pierwszej długogrającej płyty!

"Binary Sunset Massacre", bo tak nazywać się bedzie rzeczony album, ukaże się 4 grudnia nakładem Piranha Music. Zespół opublikował już okładkę, zaprojektowaną przez gitarzystę zespołu, KrzysztofaLesińskiego oraz tracklistę. Na płycie znajdzie się 8 utworów,

Zespół Bantha Rider powstał w Warszawie w 2016 roku. Formacja została założona przez muzyków udzielających się m.in. w takich kapelach, jak Mary & the Highwalkers czy War-saw. Grupa, na swoim koncie, ma świetnie przyjętą (szczególnie poza granicami kraju) EPkę zatytułowaną "Bantha Rider". "Muzycznie trio oscyluje wokół instrumentalnego stoner rocka, doom metalu i sludge, estetycznie opierając swoją twórczość na uniwersum stworzonym przez George Lucasa. Riffy tłuste jak Jabba the Hutt i sekcja rytmiczna "zbyt celna, jak na ludzi pustyni". Tak brzmiałby stoner, gdyby wywodził się z planety Tatooine" - przedstawia grupę wydawca.

 

Komentarze