David Ellefson odchodzi z Megadeth!

 

fot. fragment oświadczenia zespołu

Dawid Ellefson opuścieł Megadeth. Powodem odejścia basisty jest niedawny skandal.

 

Współzałożyciel zespołu Megadeth pożegnał się z formacją. O sytuacji poinformował za pośrednictwem swojego konta na Instagramie zespół. Powodem takiej decyzji jest niedawny seksskandal z basistą w roli głównej.

Na początku maja do sieci trafiły filmy, które muzyk wysyłał do młodej dziewczyny, która oświadczyła, że jest pełnoletnia i brała w tym udział dobrowolnie.

Nie jest to pierwsze odejście Ellefsona z Megadeth. Basista opuścił szeregi grupy po raz pierwszy w 2002 roku i powrócił w 2010. Na razie nie wiemy, kto może zastąpić basistę w formacji.

Oto oficjalne oświadczenie zespołu:

„Informujemy naszych fanów, że David Ellefson nie gra z nami dłużej w Megadeth i oficjalnie rozstajemy się z nim. Nie podjęliśmy tej decyzji z lekkim sercem. 

Pomimo tego, że nie znamy każdego szczegółu dotyczącego już napiętego związku, który został ujawniony, jest to wystarczające, aby nasza dalsza współpraca stała się niemożliwa.

Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć naszych fanów w trasie tego lata i nie możemy się doczekać, aby podzielić się naszą nową muzyką ze światem. Jest już niemal gotowa. 

Dave Mustaine,

Megadeth

24 maja 2021".


fot. całe oświadczenie Megadeth


Komentarze