Amarok, Retrospective i Less Is Lessie zagrają koncert w Koninie [DATA, MIEJSCE, BILETY]Agencja muzyczna „OSKAR” we współpracy z CKiS w Koninie oraz stowarzyszeniem In-Art ma przyjemność zaprosić na magiczny wieczór z muzyką progresywną, który obędzie się 3.09.2021 r. w Koninie w DK OSKARD.

 

Na scenie zagoszczą trzy zespoły, które wprowadzą nas w świat muzyki progresywnego rocka i zapewnią doznania dźwiękowe, które na długo zostaną w naszych wspomnieniach.


Bilety dostępne są do kupienia na stronie Domu Kultury Oskard ->
bit.ly/3ynytO9
Wydarzenie na Facebooku ->
https://www.facebook.com/events/1216701655463939
--------------------------------------------------------


Amarok
Zespół został założony w 2001 roku przez Michała Wojtasa, który niezmiennie od dwudziestu lat jest liderem i głównym kompozytorem. W skład wchodzą Michał Wojtas, Marta Wojtas oraz Konrad Zieliński i Kornel Popławski. Muzycy tworzą głównie instrumentalne kompozycje łączące w sobie rock progresywny, ambient, trip-hop i folk. Utwory bogate w nowoczesne brzmienia elektroniczne i akustyczne wspierane są przez ciepły wokal Michała. Cechą charakterystyczną grupy Amarok jest wykorzystanie nietypowych w prog-rocku instrumentów takich jak gong wietrzny, theremin czy duduk.

 

Retrospective
Pochodzący z Leszna zespół został założony w 2005 r. z inicjatywy Roberta Kusika i Macieja Klimka, do których wkrótce dołączyli pozostali członkowie: Alan Szczepaniak, Łukasz Marszałek, Beata Łagoda i Jakub Roszak. Muzyki Retrospective nie można zamknąć w jednym gatunku, gdyż tworzą oni w szerokim spektrum od art przez prog, aż do hard rocka. Utwory zespołu łączy charakterystyczna melodyjność połączona z ostrzejszymi wstawkami gitarowymi i mocnym głosem wokalisty.
Zespół odbył już ponad 200 koncertów, z których każdy był rockowym show porywającym publiczność. Występowali u boku takich wykonawców jak: Behemoth, Lazuli, Coma, Riverside czy RPWL.

Less Is Lessie
Less Is Lessie to pochodzący z Wrocławia zespół, który rozpoczął swoją muzyczną przygodę w 2015 roku. Ich koncerty zostały bardzo ciepło przyjęte i spotykają się z aprobatą słuchaczy. W swoich utworach muzycy podejmują próbę zilustrowania przestrzeni akustycznej Wrocławia, uwzględniając w materiałach nagrania stereo dźwięków miasta. W 2021 roku zespół wydał swój pierwszy studyjny album „The Escape Plan”, który jest dźwiękowym spacerem od Nadodrza do Portu Miejskiego. Wszystkie słyszane sample pochodzą z nagrań terenowych i łączą się z inspirowaną tym miejscem autorską progrockową muzyką.


Wydarzenie odbywać się będzie zgodnie z obowiązującymi na dzień eventu normami sanitarnymi.

 

Komentarze