Happysad prezentuje singiel "My się nie chcemy bić 20yrs"

 

„My się nie chcemy bić 20yrs” to drugi singiel zapowiadający dwupłytowy album „Odrzutowce i kowery”. Jubileuszowe, dwupłytowe wydawnictwo Happysad zawiera 14 utworów podsumowujących 20 letnią działalność zespołu. Nie jest to jednak zwykły zbiór „greatest hits”. 


Odrzutowcami nazwano utwory nigdy wcześniej nie publikowane, które z różnych względów nie miały szczęścia znaleźć się na regularnych płytach, a kowery to najbardziej znane utwory Happysad po odważnym liftingu aranżacyjnym. Całość nagrana została między sierpniem 2020, a marcem 2021 w warszawskim studiu Black Kiss Records pod okiem Arka Kopery i Mariusza Obijalskiego.

Muzycy Happysad opowiadają o utworze „My się nie chcemy bić 20yrs”: "Wciąż aktualny, wciąż wzywamy do pohamowania nienawiści i szukania zrozumienia. To utwór, który wyjątkowo często zmieniał swoją formę - jest to trzecia jego wersja i według nas - najlepsza. Fan fact: solo saksofonu nagrane zostało w toalecie, żeby uzyskać fantastycznie oldskulowy pogłos".

Autorem okładki płyty jest Nikodem Szewczyk. Album „Odrzutowce i kowery” ukaże się 27 sierpnia 2021 roku w formacie 2CD oraz na dwóch kolorowych winylach. Posłuchajcie nowego singla:

Pre-order TUTAJ.

13 października 2021 nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się książka Żanety Gotowalskiej „Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad”, która również zostanie wydana z okazji 20. urodzin zespołu. Link do zakupu książki TUTAJ.


Komentarze