Już 21.08 w Piekarach Śląskich wyjątkowy seans filmu "The Wall" z muzyką na żywo RanestRane


Agencja OSKAR oraz OK Andaluzja zapraszają na niepowtarzalny seans filmu The Wall z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu RanestRane!

Bilety dostępne na https://tobilet.pl/ranestrane-it-plays-the-wall.html od 5.07 oraz od 08.07 jako bilety kolekcjonerskie w OK Andaluzja i MDK Piekary Śląskie.

Cena biletu: 79 zł (89 zł w dniu koncertu) - miejsca siedzące, numerowane.


Wydarzenie odbywać się będzie zgodnie z obowiązującymi na dzień eventu normami sanitarnymi.


Plan wydarzenia:
19:30 Otwarcie Bram
20:15 RanestRane "A Space Odyssey Medley"
21:00 RanestRane "The Wall Live"
___________________________
Włoski zespół RanestRane odda hołd angielskiej legendzie rocka progresywnego, Pink Floyd. Kto jeszcze nie widział napisanego przez Rogera Watersa filmu „The Wall”, będzie miał doskonałą okazję, żeby obejrzeć go z podkładem na żywo.

Pink Floyd nie trzeba nikomu przedstawiać, z kolei RanestRane to idealna ekipa, żeby odegrać nieśmiertelne „The Wall”. A to dlatego, że cineconcerto, czyli nagrane na nowo ścieżki dźwiękowe do dzieł filmowych to właśnie ich specjalność. Panowie uwielbiają eksperymentować, kochają rock-operę i w swoich interpretacjach pozwalają sobie na kreatywność. Docenili to między innymi Steve Rothery i Steve Hogarth z zespołu Marillion, z którymi RanestRane nagrało koncert i wielokrotnie występowało.

Rzymscy muzycy rozpoczęli działalność w 2000 roku. Na koncie mają 6 albumów o wdzięcznych, oczywiście filmowych tytułach, takich jak „The Shining” czy „2001: A Space Odyseey”. Ich najnowsza płyta wydana została w 2020 r. i zawiera muzykę, która prezentowana będzie podczas wydarzenia.

Obecny skład obejmuje Maurizio Meo (gitara basowa), Daniele Pomo (wokal, perkusja), Massimo Pomo (gitary) i Riccardo Romano (instrumenty klawiszowe). Ich muzyczne inspiracje to między innymi Genesis, PFM, Goblin czy Marillion.

Podczas koncertu zagrają trzydziestominutowy set złożony z własnych utworów, a następnie odegrają słynną „Ścianę” do odtwarzanego na dużym ekranie filmu „The Wall”, w którego tworzenie zaangażowana była ekipa Pink Floyd.

 

Komentarze