Niebawem premiera książki "Polski hardcore - część pierwsza"!

 

fot. okładka książki

6 września 2021 roku na rynku wydawniczym ukaże się książka poświęcona scenie hardcore. Autorem publikacji jest Filip Bogaczyk, a publikacja zostanie wydana nakładem wydawnictwa Kagra. 

 Oto opis wydawcy:

"Polski Hardcore. Część Pierwsza, to epicka historia o ludziach, którzy chcieli zmienić świat własnymi siłami i przebić głową mur obowiązującego status quo. Od samego początku sprzeciwiali się nihilistycznie pojmowanemu hasłu No Future, dążąc do zbudowania przyszłości na własnych zasadach. Dziecięcia naiwność, wiara w stwórczą moc muzyki i radykalna postawa od samego początku wyróżniały hardcore spośród innych gatunków muzyki rockowej.

Począwszy od wyodrębniania się oryginalnej estetyki hardcore’a z punk­rockowej alma mater, przez dyskusje na temat pionierskich zespołów, po niesamowitą eksplozję gatunku w pierwszej połowie lat 90-tych, autor stara się rzetelnie i wyczerpująco opisać nie tylko najważniejsze zespoły, ale również czasy, w których funkcjonowały. Nie pomija również kontrowersyjnych fragmentów z historii rodzimego hardcore’a. Od Dezertera, przez Nadzór, The Corpse, Ustawę o Młodzieży, po Cymeona X, Apatię, Post Regiment oraz Schizmę i mnóstwo innych, nie mniej istotnych zespołów – na kartach tej książki znajdziecie nieopisaną nigdy wcześniej historię rodzimej sceny hardcore".

 Książka ukaże się nakładem wydawnitwa Kagra już 6 września br. i będzie zawierać aż 720 stron. Cena detaliczna publikacji wynosi 74,90 zł. Obecnie na asortyment wydawnictwa obowiązuje rabat -20% na stronie wydawcy.

Komentarze