Annihilator zapowiada reedycję "Metal II"

 

Annihilator to najpopularniejszy kanadyjski zespół trash metalowy, który sprzedał do tej pory 3 miliony płyt na całym świecie. Grupa została założona w 1984 roku z inicjatywy Jeffa Watersa i ma w swoim dorobku 17 albumów studyjnych, wydawnictwa koncertowe, akustyczne i kompilacje. Historia tego zespołu to 30 lat świetnych koncertów i uczciwego grania metalu.

Teraz Annihilator zapowiada to, na co fani czekali od lat: wcześniej niedostępne pozycje z katalogu zespołu ukażą się ponownie. Pierwszym tytułem z serii reedycji będzie „Metal II”. Album został w całości nagrany w nowym składzie, w którym znaleźli się Stu Block (ex - Iced Earth) i Dave Lombardo (perkusja, ex - Slayer). Gościnnie udział w nagraniach wzięli m.in. Willie Adler (Lamb Of God), Alexi Laiho (Children of Bodom), Steve ‘Lips’ Kudlow (Anvil), Dan Beehler (Exciter) i Jesper Strömblad (In Flames). Materiał zmiksował Mike Fraser (AC/DC, Van Halen) a masteringiem zajął się Maor Appelbaum.

Kiedy Jeff Waters został zapytany „Którą płytę chciałbyś powtórzyć, jeśli byłoby to możliwe?”, bez wahania odparł „Metal”.

Album „METAL II” jest poświęcony pamięci Eddiego Van Halena i Alexiego Laiho (Children of Bodom), a jego premiera zaplanowana jest na 18 lutego 2022 roku. W ciągu najbliższych kilku lat ukaże się 18 albumów, w tym oryginalna wersja albumu „Metal”.


Pierwszym singlem zapowiadającym wydanie „Metal II” będzie „Downright Dominate” (feat Alexi Laiho), którym zespół podzieli się już 12 listopada. Przy okazji premiery odbędzie się czat z Jeffem Watersem. 

 

Komentarze