Tarja Turunen i Torsten Stenzel zapowiadają album "Outlanders"

 Tarja Turunen i Torsten Stenzel zapowiadają wyczekiwany album "OUTLANDERS"!


Tarja Turunen, legendarna sopranistka i Torsten Stenzel, pionier muzyki elektronicznej stworzyli „OUTLANDERS”. Gościnnie dołączyli do nich świetni gitarzyści. Jakim więc gatunkiem są „OUTLANDERS”? Odpowiedź jest prosta: to gatunek muzyczny sam w sobie.

Pracując nad „OUTLANDERS” Tarja pragnęła stworzyć coś niezwykłego: album łączy chłodne elektroniczne bity z emocjonalnym, klasycznie wyszkolonym głosem Tarji i wyjątkowymi gitarami. Te trzy elementy są stałe i równoważne we wszystkich kompozycjach. Premiera piosenki „Closer to The Sky” rozpocznie serię 8 utworów, poprzedzających pełnowymiarowy album. Każda kompozycja przedstawia wyjątkowego gitarzystę. W nagraniu albumu udział wzięli Al Di Meola, Joe Satriani, Jennifer Batten, Steve Rothery, Mike Oldfield, Walter Giardino, Ron „Bumblefoot” Thal, Vernon Reid, Trevor Rabin i Marty Friedman.

Materiał został w dużej mierze nagrany i zmiksowany na na karaibskiej wyspie Antigua w ciągu ostatnich 10 lat. Dźwięki "OUTLANDERS" są mistyczne i różnorodne. To przeciwieństwa, które się przyciągają, tworząc niepowtarzalny styl. 26 listopada odbędzie się premiera utworu „Closer to the Sky”, której kompozytorami są Tarja i Erik Nyholm. W „Closer to the Sky” na gitarze zagrał Trevor Rabin, znany jako gitarzysta YES, a także kompozytor muzyki do hollywoodzkich hitów filmowych.

 

 

Komentarze