Formacja Symbolical umożliwił pre-order nowego wydawnictwa

fot. materiały promocyjne zespołu
 

Po trzech latach powraca zespół SYMBOLICAL! Grupa podzieliła się już pierwszymi szczegółami dotyczącymi nadchodzącej EP-ki oraz rozpoczęła pre-order wydawnictwa.

Zespół Symbolical grający mystic death metal na 25 grudnia 2021 r. zaplanował premierę najnowszego wydawnictwa, EPki pod tytułem „Igne”. Będzie to pierwsza część trylogii, a jej kolejne dwie części ujrzą światło dzienne w 2022 roku. Lirycznie materiał ten opowiada historię narodzin Jezusa. Na „Igne” Maryja rodzi Jezusa Antychrysta i skazuje świat na zagładę. Muzycznie jest to kontynuacja brzmienia z ich poprzednich wydawnictw: „Collapse in Agony” (2015) i „Allegory of Death” (2018). 

Właśnie wystartowała przedsprzedaż EPki “Igne”, która ukaże się jako: digipak CD, jewelcase CD i 12" biały winyl (pierwszy kwartał 2022 roku)

Pre-order jest możliwy na zespołowym Bandcampie (https://symbolical.bandcamp.com/merch) oraz za pośrednictwem sklepu internetowego Sacrophagus Records (https://sarcophagusrecords.bigcartel.com/

Komentarz zespołu: „Chcieliśmy aby zawrzeć w tej formule trzech piosenek całą istotę Symbolical. Wściekłość i piękno to nasze ulubione uczucia. Uwielbiamy targać uczuciami słuchacza. Myślimy że EPka w całości zaskoczy niejedną osobę". 

Materiał na płytę został nagrany, zmiksowany i poddany masteringowi w JNS Studio przez Pawła Janosa. Proces rejestracji partii wokalnych nadzorował Arnaud Ménard w Sicarius Productions, który w przeszłości współpracował między innymi z Luca Turilli's Rhapsody. Okładka płyty to obraz William'a Blake'a „Judas go zdradza”. Za teksty na płycie odpowiada Karol „Charles” Goździk (były basista zespołu Symbolical).

Tracklista:
1. The Call of Nazareth
2. Epiphany & Revival
3. Disciple of Death 

Skład zespołu:

Paweł "Cymer" Cymerman - gitara, wokal
Konrad "Sloq" Słoczyński - gitara 
Dariusz "Daray" Brzozowski - perkusja
Łukasz "Lukas" Matyja - bas


Komentarze