Gregorian: nowy album w sprzedaży

 

 Nowy album Gregorian jest już dostępny w sprzedaży.

17 grudnia ukazał się nowy album jednego z najbardziej znanych chórów świata, Gregorian. Na płycie „Pure Chants” znajdują się nowe interpretacje klasycznych pieśni i znanych przebojów. Utwory takie jak „Pie Jesu”, „Ameno”, „Ode To Joy” zalśnią nowym, czystym blaskiem. Teraz Greorian dzielą się ulubionym przez publiczność „Sound Of Silence” w nowej wersji. Zgodnie z mottem „siła tkwi w spokoju” połowę utworów na „Pure Chants” Gregorian nagrali bez użycia instrumentów, całkowicie polegając na pięknie ludzkiego głosu. Najnowszy album najbardziej rozpoznawalnego i popularnego chóru na świecie ma wszystko to, co jest potrzebne w świątecznym czasie. Album „Pure Chants” ukazał się na CD oraz Blu-rayu z dźwiękiem w systemie Dolby Atmos.

Gregorian to projekt, który istnieje tak długo, że stał się odrębnym gatunkiem muzycznym. Jego początki sięgają roku 1999, kiedy ukazał się album „Masters Of Chant”. Chór powstał z inicjatywy Franka Petersona, który jako producent pracował z takimi artystami jak Sarah Brightman, Enigma, Justin Timberlake, Andrea Bocelli, Paul Stanley (Kiss), Backstreet Boys, Alannah Myles, José Carreras, Tom Jones, Placido Domingo, Errol Brown, Ofra Haza, Josh Groban, Marky Mark i Sandra.

Dalsza część historii Gregorian to 18 albumów, 10 milionów sprzedanych egzemplarzy, złote i platynowe płyty w 24 krajach i ponad 1000 koncertów, które zobaczyło 2,6 miliona osób.

 

W styczniu 2022 roku Gregorian wyruszą na europejską trasę koncertową w ramach której zagrają 25 koncertów i odwiedzą cztery miasta w Polsce:

 

27.01.2022 - Kraków

28.01.2022 - Zabrze

29.01.2022 - Warszawa

30.01.2022 - Gdańsk

 

Lista utworów albumu „Pure Chants”:

 

1. My Little Welsh Home

2. Kyrie Victoria

3. Waiting for Life

4. Pie Jesu (ft. Narcis)

5. Miserere Mei, Deus

6. Ode To Joy

7. In Trutina

8. Ameno

9. She Moved Through The Fair

10. Kyrie XI, A

11. Bailero ft. Narcis

12. Adoramus Te Christe

13. Gamenni Kardia (There Are Stars)

14. Beata Viscera

15. The Sound Of Silence (Pure Version)

16. Non Nobis Domine

 

Komentarze