Zeal & Ardor zapowiadają studyjny album i prezentują nowy singiel

fot. Georg Gatsas
 

Szwajcarszy z Zeal & Ardor zbliżają się wielkimi krokami do wydania swojego trzeciego, autorskiego albumu, publikując epicki, sugestywny utwór 'Golden Liar'.

Frontman Manuel Gagneux zapewnia: "'Golden Liar' to jeden z tych utworów na płycie, z których jestem najbardziej dumny. W przeciwieństwie do wcześniej wydanych singli z nowego albumu, ten numer jest jak powolne spalanie. Zamiast używać ostrych tonów do przekazania ciężaru, wykorzystuję do tego tekst i atmosferę. To zarówno dym, jak i ogień".

 

Posłuchaj “Golden Liar” tutaj.  

Na album składa się 14 kompozycji – z każdego poru syczy i sączy się uzsadniona wściekłość – ale to jeszcze nie jest bezlitosna muzyczna chłosta. Krążek “Zeal & Ardor”, ukaże się 11 lutego 2022 roku nakładem wytwórni MVKA. Dzieło zostało nagrane przez Marca Obrista i Manuela Gagneux w Hutch Sounds, a zmiksowane i zmasterowane przez Willa Putneya w Graphic Nature Audio. Wszystkie piosenki zostały napisane i wykonane (z wyjątkiem perkusji) przez wielojęzycznego frontmana Gagneux, a w kilku utworach teksty w języku angielskim przemieszane zostały z tekstami w języku niemieckim. 

Awangardowi alchemicy stopniowo dzielili się z fanami wyczekiwanym albumem w ciągu ostatnich kilku miesięcy, systematycznie udostępniając nowe utwory. Są wśród nich takie single jak: "Run",  „Erase”, 'Bow' i wydany ostatnio wściekły "Götterdämmerung". Wszyscy fani, którzy nie chcą czekać do premiery, mogą złożyć zamówienie przedpremierowe już teraz i otrzymają natychmiast te utwory oraz kolejne, które pojawią się w późniejszym czasie, w miarę udostępniania kolejnych singli.

Zamów w przedsprzedaży na https://zealandardor.lnk.to/ZealandArdor.

 Lista utworów:

1. Zeal & Ardor

2. Run

3. Death To The Holy

4. Emersion

5. Golden Liar

6. Erase

7. Bow

8. Feed The Machine

9. I Caught You

10. Church Burns

11. Götterdämmerung

12. Hold Your Head Low

13. J-M-B

14. A-H-I-L

 

Album 'Zeal & Ardor' dostępny będzie w następujących formatach:

Płyta w wersji cyfrowej

CD digipak

140g czarny winyl

140g biały winyl (dostępny tylko w niezależnych sklepach) 

180g 45rpm, podwójny czarny winyl, składane opakowanie (deluxe)Formacja Zeal & Ardor występuje obecnie na koncertach w Stanach Zjednoczonych z Mastodonem i Opeth. Zespół powróci do Wielkiej Brytanii na przełomie maja/czerwca 2022 roku, na wspólną trasę z Meshuggah. Bilety są już w sprzedaży na następujące koncerty, w tym na niezapomnianą noc w londyńskim Royal Albert Hall.


2022/05/26 - NOTTINGHAM, ANGLIA
2022/05/28 - MANCHESTER, ANGLIA
2022/05/29 - BRISTOL, ANGLIA
2022/05/30 - GLASGOW, SZKOCJA
2022/06/01 - DUBLIN, IRLANDIA
2022/06/03 - LONDYN, ANGLIA

Zespół jest też stałym bywalcem największych festiwali (m.in. Montreux Jazz Festival,  Download, Lowlands, Wacken, Reading & Leeds, The Great Escape, Primavera Sound, Graspop), w tym roku formacja wystąpi  na Hellfeście i Graspop w 2022 oraz na brytyjskim ArcTanGent w sierpniu ’22,  a wkrótce ogłoszone zostaną kolejne festiwale z udziałem grupy. 

Powszechnie chwalony drugi album Zeal & Ardor, „Stranger Fruit”, został wydany przez MVKA w 2018 roku, po przykuwającym uwagę na całym świecie, wielomilionowym debiucie „Devil Is Fine”. The Guardian opisywał „Stranger Fruit” jako „niezwykłą i genialną” płytę, Upset określił ją mianem ‘facynującej’, a Metal Hammer zachwalał „czysty muzyczny geniusz”. Rock Sound podsumował, że był to „jeden z najbardziej wyjątkowych, odważnych i całkowicie poruszających albumów 2018 roku”, a pochwał nie szczędziły i inne media (m.in. Rolling Stone, Kerrang!, Noisey, Alternative Press i nie tylko). Wg brytyjskiej gazety Metro „Stranger Fruit” został albumem roku nr 2 w kategorii cross – genre,(„W tym oszałamiającym połączeniu czarnej amerykańskiej muzyki ludowej i black metalu szwajcarski artysta Manuel Gagneux wpadł na coś naprawdę oryginalnego”). W marcu 2019 roku, po niesamowitym grudniowym występie w Londynie, zespół wydał podwójny album koncertowy „Live In London”. Następnie, w październiku 2020 roku, w trakcie prowokującego i stymulującego 18-miesięcznego okresu głębokiej refleksji, który doprowadził do stworzenia nadchodzącego albumu – zespół po cichu podzielił się samodzielną EP-ką z 6 utworami „Wake Of A Nation”. Ich intensywny trzeci album, krystalizujący wszystko, czym jest zespół, ukaże się w lutym 2022 roku.


Komentarze