ASGAARD powraca z nowym albumem. Wydawnictwo ukaże się w pierwszym kwartale 2022

 

 Formacja ASGAARD po dziesięciu latavch przerwy powóci z nowym wydawnictwem. Album zatytułowany What if... ukaże się w pierwszym kwatale tego roku.


"What if… to najnowszy, siódmy autorski album Asgaard, będący następcą świetnie przyjętej płyty „Stairs to nowhere” z 2012 roku. Tym razem zespół prezentuje się w zupełnie odświeżonej formule po raz pierwszy nawiązując znacznie bardziej do stylistyki muzyki rockowej, aniżeli metalowej. „What if…” to pierwszy album Asgaard, na którym struktury utworów poukładane zostały w bardziej klasyczny sposób, z przepięknymi melodiami i dużymi epickimi refrenami"- zapowiadają wydawcy.

"Po raz pierwszy również dwa spośród ośmiu utworów zaśpiewane zostały w języku ojczystym. Dodatkowo w konstrukcje nowych piosenek wplecione zostały elementy z szeroko pojmowanego gatunku electronica. Nową płytę nadal cechują charakterystyczne dla zespołu romantyzm i nostalgia, ambasadorami których od lat są takie zespoły jak Katatonia, Amorphis, Moonspell, Opeth czy Anathema" - kontynuują wydawcy.

 

Płyta „What if…” zespołu Asgaard zostanie wydana:

18.02.2022 w wersji cyfrowej za pośrednictwem Wormholedeath/The Orchard Inc./Sony Music Entertainment 

04.03.2022 w wersji fizycznej nakładem wytwórni Szataniec


Komentarze