CETI prezentuje pierwszy singiel z nowej płyty

Grzegorz Kupczyk, jeden z najpotężniejszych głosów polskiego heavy metalu, to obecnie również jeden z najbardziej zapracowanych artystów na polskiej scenie muzycznej. Muzyk, który w zeszłym roku świętował czterdziestolecie swojej działalności artystycznej, nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne wydawnictwo, które dostępne będzie w limitowanym wydaniu na podwójnej płycie CD!

25 lutego ukaże się nowy studyjny album CETI. Płyta, której tytuł sygnowany jest nazwą formacji, będzie dwunastym już krążkiem w dorobku tej grupy. Pierwszym utworem, który promuje to wydawnictwo, jest singiel zatytułowany "Zaraza": "Tekst powstał pod wpływem impulsu i wbrew pozorom nie chodzi tutaj o zarazę sensu stricto a o zło, brak tolerancji i zawiść jakie panują wśród ludzi" - tłumaczy Grzegorz Kupczyk -  "Zaraza jest jak pleniący się chwast i tekst ten wyraża moje obawy o człowieczeństwo i pokój wokół nas, może nawet na całym świecie. Poddaję w wątpliwość dobre intencje sfer rządzących". 


Album wydany zostanie w limitowanej edycji 2 CD DG z bonusową płytą koncertową. Na dodatkowym krążku znajdzie się zapis występu CETI z grudnia zeszłego roku z warszawskiego Remontu oraz 2 nagrania koncertowe z poznańskiego klubu U Bazyla. Poznański koncert był ostatnim występem z udziałem Marii Wietrzykowskiej, natomiast w utworze "Jaki był ten dzień" gościnnie zagrał Wojtek Hoffmann i Bogusz Rutkiewicz.

"Na pewno inna, bardziej zadziorna" - tak o całej płycie mówi Grzegorz Kupczyk i kontynuuje - "Smaku dodaje fakt, iż spotykaliśmy się regularnie podczas obostrzeń i aby nie tracić czasu na narzekanie i tkwienie w bezczynności, postanowiliśmy przygotować nowy materiał. Kompozytorem i głównym aranżerem jest Tomek Targosz, ja jak zwykle zająłem się stworzeniem linii melodycznych oraz tekstami".

To pierwsza płyta CETI bez udziału Marii Wietrzykowskiej, szeregi formacji zasilił natomiast nowy perkusista, Piotr Szpalik, a reszta zespołu to: Bartosz Sadura (gitara), Jakub Kaczmarek (gitara), Tomasz Targosz (bas) oraz Grzegorz Kupczyk (wokal).

 

Lista utworów:

CD 1:

1. Głos krwi

2. Horyzont życia

3. Zaraza

4. Adrenalina

5. Portret

6. Pajac

7. Posłańcy

8. Syn przestworzy

9. Po drugiej stronie życia

 

CD 2:

1.Zapowiedź i intro

2. Kamienne piekło

3. Machina chaosu

4. Już nie z tobą

5. Cienie

6. Oczy martwych miast

7. Kometa Halley'a

8. Fałszywy Bóg

9. Szalony Ikar

10.Poza czasem

11. Sztuczne oddychanie

12. Iluzjoniści fałszu

13. Horyzont życia

14. Linia życia

15. Dorosłe dzieci

16. Ach! Nie bądź taki śmiały

17. Kawaleria Szatana II

18. W dolinie światła

19. Jaki był ten dzień

 

Komentarze