Diaboł Boruta wyda album "Żywioły"

 

 Diaboł Boruta wkrótce wyda album Żywioły. Płyta ukaże się własnym sumptem już 17 tycznia 2022 roku.


"DIABOŁ BORUTA to polska formacja działająca na polskiej scenie muzycznej od 2010 roku i od początku istnienia gra folk metal. Jednak wraz z najnowszą płytą niezaprzeczalnie zmienia swój muzyczny kierunek" - informuje zespół.

"Płyta Żywioły jest najmocniejszą w dorobku rzeszowskiego zespołu. Oprócz folk-rockowych klimatów znalazło się sporo miejsca dla thrash i heavy metalu, a całość została wzbogacona o death i black metalowe smaczki, a także elementy muzyki etnicznej i klasycznego, melodyjnego rocka. Partie wokalnie zostały solidnie urozmaicone i słuchacze znajdą na płycie od czystych śpiewów po growle i screamy" - kontynuują muzycy.

"W tekstach znajdziemy opisy czterech żywiołów wg mitologii słowiańskiej: Historię o Wiedźmaku oraz kompozycję Pielgrzym, a także dwa utwory w języku angielskim, Ostatni utwór z płyty – Ziemia (Dreamtime) opowiada o... Aborygenach".

Wydanie albumu wspało miasto Rzeszów. Płyta „Żywioły” została nagrana w rzeszowskim studio „Dźwiękonarium”. Za nagranie, miks i master odpowiada Paweł Leniart.

Tracklista:
1. W drodze
2. Pielgrzym
3. Prawdziwa historya o Wiedzmaku
4. Of Black Fairies
5. Pył
6. … z popiołów
7. Woda
8. Ogień

9. Powietrze

10. ...i znów gęstnieje mgła...

11. Ziemia (Dreamtime)

12. Auha

Komentarze