Matthew Heafy i Chuck Billy prezentują hymn Mystic Festivalu

 


Matthew Kiichi Heafy, lider Trivium,zapezentował hymn Mystic Festivalu. W projekcie gościnny udział wziął Chuck Billy.'"Behold Our Power [Oto nasza potęga]" – trudno o słowa, które lepiej ujmowałyby wrażenie uniesienia i mocy towarzyszące fanatykom metalu walczącym pod sceną. A co jeśli dodamy do tego porywającą muzykę, thrash/power metalowe tornado, które zmusza pięści do zadawania ciosów powietrzu? Z dumą prezentujemy utwór napisany, zagrany, zaśpiewany i wyprodukowany przez Matthew Kiichi Heafy'ego, frontmana Trivium, człowieka-instytucję amerykańskiej sceny metalowej. Gościnnie wokale nagrał jedyny i niepowtarzalny Chuck Billy, stalowe gardło potężnego Testament' - informują organizatorzy wydarzenia.


"Behold Our Power (The Mystic Festival Anthem)" to oficjalny hymn Mystic Festival, największego festiwalu metalowego w Polsce. Festiwalu, na którym zarówno Trivium jak i Testament byli przywitani przez entuzjastyczny tłum metalowych maniaków.

"Mając przywilej grania na niesamowitym Mystic Fest, dokładnie wiedziałem, jaki musi być hymn tego festiwalu" - mówi o swoim utworze Matthew Kiichi Heafy. - "Energia Mystic Fest jest elektryczna; publiczność jest jedna z najlepszych na tej planecie; program jest niesamowity; a miejsce/ zaplecze/ jedzenie/ napoje... wszystko jest idealne. Mystic niesamowicie dbał o Trivium i o mnie - więc łatwo było mi stworzyć ten potężny utwór dla Mystic".

"To dla nas przyjemność sprezentować "Behold Our Power" Mysticowi" - dodaje lider Trivium. Dziękujemy, Matt, to dla nas zaszczyt.

Mystic Festival 2022 odbędzie się w dniach 2-4 czerwca 2022 roku na terenie Stoczni Gdańskiej. W programie festiwalu m.in. Judas Priest, Opeth, Mercyful Fate, Killing Joke, Mastodon, Heilung, Saxon Katatonia, Mayhem, Mist, Solstafir, Igorrr, Obituary, Baroness, Vader, Kvelertak i wiele innych - ponad 70 zespołów na 5 scenach.

"Sprowadzimy ci to piekło do domu" - krzyczy w pewnym momencie Heafy, ale w tym konkretnym wersie tak naprawdę nie chodzi mu o festiwal. Bo żeby go doświadczyć, musicie wyjść z domu. Mystic Festival odbywa się w Gdańsku, tuż nad morzem, na fantastycznych postindustrialnych terenach Stoczni.

Utwór dostępny jest również w serwisach streamingowych (w dwóch wersjach!).

 

Komentarze