Śląska Grupa Bluesowa zaprezentowała pierwszy singiel z nadchodzącej płyty

 


Śląska Grupa Bluesowa przedstawiła pierwszy singiel z nadchodzącej płyty. Posłuchajcie utworu "Ty wybierasz".Śląska Grupa Bluesowa, to zespół składający się z czołowych muzyków polskiej sceny bluesowej i rockowej. Wspólnie, w niemal rodzinnej atmosferze, tworzą unikalne, nawiązujące do lat 70., brzmienia, podtrzymując tym samym pamięć o śląskich bluesmanach, z którymi przez wiele lat współpracowali.

„Tu i teraz”, to pierwsze, nagrane po ponad 6 latach od poprzedniej płyty, wydawnictwo bez udziału śp. Jana Skrzeka i śp. Michała Giercuszkiewicza, dwóch bliskich przyjaciół, wieloletnich członków zespołu.

Płyta jest zbiorem premierowych utworów. Muzyka zawarta na płycie jest prostym odwołaniem do blues-rockowej tradycji, z której wywodzi się zespół. To przywołanie niepowtarzalnego klimatu, który towarzyszył przez dekady muzykom oraz wejście w nowy okres działalności koncertowej.

Krążek ukaże się 11 lutego 2022 roku nakładem Metal Mind Productions i będzie do kupienia w dobrych sklepach muzycznych, w tym na Metal Mind Shop. Link znajdziecie TUTAJ.

Śląska Grupa Bluesowa - skład:

Agnieszka Łapka – śpiew
Krzysztof Głuch – piano, śpiew
Michał Kielak – harmonijki
Mirek Rzepa – gitara basowa
Max Ziobro – perkusja, gitara akustyczna
Leszek Winder – gitary

Realizacja, miks i mastering – Michał Kuczera
Produkcja – Leszek Winder
Projekt okładki – Agnieszka Łapka
Zdjęcia – Jacek Raciborski


Tracklista:

1. Zawierzenie
2. Dni nie moje
3. Staczanie się na szczyt
4. Uskrzydlone nadzieje
5. Chcę być otwarta
6. Poniewierka uczuć
7. Ty wybierasz
8. Możesz móc
9. Czasem warto
bonus:
10. Był sobie muzyk 

Komentarze