VADER zagrał koncert w Krakowie [RELACJA + ZDJĘCIA]

 


17 lutego 2022 roku zespół VADER rozpoczął trasę koncertową Przebudzenie Tyranów. Zapraszamy do zapoznania się z relacją i galerią zdjęć z koncertu w Krakowie!

 

Krakowski koncert VADER odbył się 19 lutego br. w Hype Parku. Jako support zagrały formacje Mentror i Dopelord. Na tournee Przebudzenie Tyranów VADER przygotował specjalny zestaw utworów. Peter w następujący sposób zapowiadał koncerty, jednocześnie zdradzając nieco z planowanego repertuaru:

Na lutowe koncerty w Polsce szykujemy wyjątkowy zestaw utworów. Bieżący rok to czas wielu jubileuszów: 30 lat od wydania debiutanckiego „The Ultimate Incantation”, 25-lecie albumu „Black to the Blind” oraz 20-lecie obchodzić będzie „Revelations”. Z tego ostatniego przypomnieć Wam chcemy dawno niegrany, epicki „Revelations of Black Moses” oraz nigdy niegrany „Whispers”. Z okazji tego, że już na wiosnę pojawi się piękna reedycja wydawnictwa „Sothis”, muzyki z tej płyty również nie zabraknie.

Przypomnimy również pieśni z początkowego, polskojęzycznego okresu Vader. Nie zabraknie „Tyranów Piekieł” czy „Necropolis”, ale też „Giń Psie” czy „Przeklęty na Wieki”. Będzie też kilka innych niespodzianek. W zestawie live pojawią się także ostre dźwięki z „Solitude in Madness” czy wspominanego ostatnio „De Profundis”. 

 

Jeżeli jeszcze chcecie, wybrać się na koncert grupy to VADER zagra jeszcze sześć sztuk w ramach Przebudzenia Tyranów:

22 II @ Gdańsk, B90
23 II @ Szczecin, Kosmos
24 II @ Poznań, U Bazyla
25 II @ Łódź, Scenografia
26 II @ Skarżysko Kamienna, Semafor
27 II @ Bydgoszcz, Fabryka Lloyda

Zobaczcie zdjęcia z koncertu Mentor:

 
 
 


Zobaczcie zdjęcia z koncertu Dopelord:

 

Zobaczcie zdjęcia z koncertu VADER:Komentarze